Dla działkowców jest milion złotych do podziału

Wymiana oświetlenia, naprawa ogrodzeń oraz zakup sprzętu ogrodniczego – to inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane na terenie mazowieckich ogródków działkowych w ramach programu MIAD 2021. Samorząd województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczył 1 mln zł. Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia.

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Ma pomóc działkowcom w realizacji ważnych dla nich inwestycji w ogródkach działkowych. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Coraz częściej szukamy miejsc oddechu i spokoju. W czasie pandemii wielu Mazowszan doceniło rolę ogródków działkowych. Obecnie ROD-y są miejscem spotkań dla rodzin i rekreacji. Środkami z budżetu Mazowsza chcemy pomóc w remontach i unowocześnianiu tych zielonych miejsc. Na ten cel przeznaczymy milion złotych z budżetu województwa. 

dodaje marszałek

Do 40 proc. dofinansowania

Działkowcy mogą liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogą składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego. Podmioty mogą złożyć maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na ich terenie.

W ubiegłym roku w ramach programu dofinansowano 78 projektówPonad 600 tys. zł przeznaczono m.in. na remont świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.

Działkowcy chętnie korzystają z pomocy samorządu województwa mazowieckiego – podkreśla wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Adam Orliński.

W czasie pandemii ogródki działkowe to dla wielu osób odskocznia od codziennego życia. Z tych miejsc korzystają nie tylko osoby starsze, ale coraz częściej na terenie ROD-ów można zobaczyć całe rodziny. Dofinansowania mają poprawić komfort oraz bezpieczeństwo na tych terenach. Z dotacji w ramach tego programu skorzystał m.in. ROD im. Marii Konopnickiej z Sierpca. Działkowcy zmodernizowali instalację monitoringu na terenie ogródków oraz wyremontowali część zewnętrznego ogrodzenia.

dodaje wiceprzewodniczący

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *