poniedziałek, 29 kwietnia 2024
ORLEN S.A.Sport

Obajtek: Bardzo się cieszymy, że Was mamy

Medaliści z Grupy Sportowej ORLEN wrócili do kraju z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W poniedziałek Anita Włodarczyk, Maria Andrejczyk, Paweł Fajdek oraz zawodniczki  kobiecej sztafety 4×400 metrów: Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Anna Kiełbasińska zaprezentowali w warszawskiej siedzibie PKN ORLEN medale wywalczone w stolicy Japonii. W Tokio najwięcej, bo aż 9 krążków wywalczyli lekkoatleci, z czego aż 5 sportowcy z Grupy Sportowej ORLEN. Dla porównania, 5 lat temu reprezentanci „królowej sportu” z igrzysk przywieźli 3 medale.

Dziękuję wszystkim olimpijczykom, którzy przez ostatnie dwa tygodnie tworzyli historię polskiego sportu. Gratuluję medalistom, a szczególnie tym, którzy są w Grupie Sportowej ORLEN. Jestem dumny, że PKN ORLEN jako strategiczny sponsor Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej wspiera tak wspaniałych zawodników.  Konsekwentne zwiększanie naszego zaangażowania w sport, w tym w lekkoatletykę, daje wymierne efekty. Od ponad trzech lat zwiększamy liczbę umów indywidualnych ze sportowcami i dziś jesteśmy związani już z ponad 30 wybitnymi zawodnikami. Traktujemy sponsoring sportowy jako długofalową inwestycję, która nie tylko wzmacnia nasz wizerunek w Polsce i za granicą, ale też wspiera nasze działania biznesowe. Dzięki sponsoringowi docieramy do milionów kibiców na całym świecie, budując globalną rozpoznawalność marki ORLEN

mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Polska Reprezentacja Olimpijska przywiozła z Tokio 14 olimpijskich krążków – cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych, ostatecznie zajmując w klasyfikacji medalowej wysokie 17 miejsce. Tym samym znacząco poprawiła wynik z poprzednich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zdobyła 11 medali i uplasowała się na 33 pozycji.

W stolicy Japonii znakomicie zaprezentowała się Anita Włodarczyk. Zawodniczka Grupy Sportowej ORLEN zdominowała finał rzutu młotem kobiet. Po złotym medalu w Londynie i Rio to już jej trzecie olimpijskie złoto z rzędu. Młociarka awansowała tym samym na 4 miejsce w klasyfikacji najbardziej utytułowanych polskich olimpijczyków. Wyprzedzają ją już tylko Robert Korzeniowski, Irena Szewińska i Kamil Stoch. Trzecia w konkursie rzutu młotem była Malwina Kopron.

Worek z medalami rozwiązała w Tokio wioślarska czwórka podwójna kobiet – Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Premierowe złoto zdobyła natomiast sztafeta mieszana 4×400 metrów z udziałem trzech zawodniczek Grupy Sportowej ORLEN – Justyny Święty-Ersetic, Igi Baumgart-Witan i Małgorzaty Hołub-Kowalik.  Wraz z Karolem Zalewskim, Natalią Kaczmarek, Kajetanem Duszyńskim oraz Dariuszem Kowalukiem zdobyła pierwsze miejsce, wyprzedzając Dominikanę i Stany Zjednoczone.

Swoją klasę sportową na igrzyskach potwierdził Paweł Fajdek. Polski młociarz z Grupy Sportowej ORLEN – 4-krotny złoty medalista mistrzostw świata – do tej pory nie miał w swoim dorobku olimpijskiego medalu. W Tokio wywalczył brąz. Na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Nowicki.

Mimo przygotowań naznaczonych kontuzjami, znakomicie w Tokio spisała się Maria Andrejczyk. Zawodniczka Grupy Sportowej ORLEN wywalczyła srebrny medal w rzucie oszczepem z wynikiem 64,61 m.

Na zakończenie igrzysk fenomenalnie zaprezentowała się polska sztafeta kobiet 4×400 metrów. Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska w pięknym stylu wywalczyły srebrny medal ustanawiając jednocześnie nowy rekord Polski.

Dzielnie walczyli także polscy siatkarze, przegrywając rywalizację po bardzo wyrównanej walce. W Tokio po raz pierwszy na Igrzyskach Olimpijskich Polska reprezentowana była także w koszykówce. Mimo braku sukcesu sportowego nasi kibice czuli jednak dumę, że poza siatkówką, mamy na Igrzyskach nową reprezentację drużynową.

PKN ORLEN to największy sponsor polskiego sportu i strategiczny sponsor Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. W styczniu 2021 roku Koncern przedłużył współpracę z PKOl o kolejne cztery lata.