Piknik wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego “Zostań Żołnierzem RP” z płockimi terytorialsami

W kolejną rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920, zwycięstwa nad bolszewikami, odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. W tym roku obchody będą odbywały się pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Z tej okazji w całej Polsce odbędzie się 30 pikników. Również na ziemi płockiej będzie można spotkać żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych.

15 sierpnia zapraszamy mieszkańców ziemi płockiej do Teresina, gdzie od godziny 11:00 żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaprezentują wyposażenie i sprzęt, którym posługują się w czasie swojej codziennej służby

informuje oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej por. Dominik Pijarski.

Oprócz typowego wojskowego wyposażenia i uzbrojenia jakim dysponują terytorialsi, na stoisku będzie można zobaczyć sprzęt i wyposażenie używane w trakcie akcji przeciwkryzysowych. Będą pojazdy wojskowe, atrakcje dla najmłodszych i wiele innych. O swojej służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej opowiedzą żołnierze z 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku. Natomiast na punktach prowadzonych przez rekruterów z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie można się dowiedzieć, jakie wymagania trzeba spełnić i jakie dokumenty przygotować, by dołączyć do terytorialsów.

Tegoroczne obchody będą rozciągnięte w czasie i przestrzeni, także dlatego, by w związku z malejącym, ale ciągle istniejącym zagrożeniem pandemicznym, nie gromadzić tłumów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *