wtorek, 5 marca 2024
PERNPowiat Płocki

PERN: największa akcja wolontariatu w historii Spółki

Ponad 400 pracowników PERN uczestniczyło w największej akcji wolontariatu w historii firmy. Działania na rzecz społeczności i instytucji lokalnych prowadzone były w  pięciu lokalizacjach rozsianych po całej Polsce. Pracownicy podzieleni na zespoły sadzili drzewa, odnawiali świetlice, pomagali mieszkańcom ośrodków dla niepełnosprawnych ale także modernizowali schroniska dla zwierząt.

Płock, Boronów, Adamowo, Dębogórze i Rejowiec – wszędzie tam w piątek, 24 września Pracownicy ze wszystkich lokalizacji PERN z całej Polski nieśli pomoc sąsiadom – społecznościom lokalnym i instytucjom. Była to pierwsza akcja na taką skalę realizowana w PERN i pierwsza taka możliwość spotkania od początku pandemii.

PERN to spółka infrastruktury krytycznej, odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego państwa. Jednak nasza infrastruktura, nasze bazy są głęboko osadzone w całej Polsce i są ważnym elementem dla lokalnych społeczności. Prowadzimy biznes lokalnie i poprzez nasze zaangażowanie, chcieliśmy podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy na co dzień sąsiadują z obiektami PERN

– dodaje Igor Wasilewski, prezes Spółki.

Na zakończenie działań na rzecz lokalnych społeczności wszyscy Pracownicy mogli spotkać się nie tylko w formule stacjonarnej, ale również poprzez łącza wideo z innymi lokalizacjami, bo takie rozwiązanie zostało przyjęte z uwagi na bezpieczeństwo zgromadzonych.

Pracownicy z Adamowa i sąsiednich obiektów pomalowali pokoje pacjentów w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach, uporządkowali okoliczny teren i odświeżyli drewniane ławki. Zamontowali także siatkę ogrodzeniową, zabezpieczyli kojce i wykonali budy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Mielniku.

Osoby uczestniczące w projekcie z bazy paliw w Boronowie oraz jednostek sąsiadujących, pracowali w Gminnym Parku w Boronowie, gdzie zrealizowali prace konserwacyjne, ale także wykonali nasadzenia ozdobnych drzew. Dodatkowo uporządkowali teren szkolnego boiska w Zespole Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie i wykonali nasadzenia roślin w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego.

Zadaniem Pracowników z bazy paliw  Dębogórzu i sąsiednich obiektów było nasadzanie drzew i krzewów w okolicach Pomorskiej Trasy Rowerowej R10 oraz naprawa i pomalowanie ławek na placu zabaw w Dębogórzu.

Największe zgrupowanie miało miejsce w Płocku, gdzie pracownicy z Płocka i Warszawy, ale także sąsiadujących z nimi obiektów, wykonali prace porządkowe na terenie ZOO w Płocku, nasadzenia roślin w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Księdza Jana Twardowskiego oraz w Szkole Podstawowej Nr 24 W Płocku. Została także zakupiona i zamontowana altana i huśtawka w Domu Dziecka nr 2 w Płocku. Płockie schronisko dla zwierząt oraz dwa Towarzystwa Opieki nad zwierzętami w Płocku: OTOS ANIMALS i ARKA otrzymały nowe budy zmontowane przez Pracowników PERN.

Ostatnia grupa uczestników działała w okolicach Rejowca w Wielkopolsce, gdzie w Lasach Państwowych dokonała nasadzeń drzew na terenie blisko 1 hektara. Pracownicy firmy wykonali także modernizację oświetlenia w świetlicy terapeutycznej w Skokach, jak również oczyścili teren zabytkowego cmentarza w okolicach Zamku Bierzgłowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *