Ruszyła “Bezpieczna droga do szkoły”

Ruszyła akcja “Bezpieczna droga do szkoły”. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowych, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego. Na powrót młodzieży do szkoły przygotowania są także strażnicy miejscy.

Od dziś do piątku prowadzić będziemy, działania prewencyjno – profilaktyczne przebiegające pod hasłem –  „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Podczas akcji mundurowi pomagać będą najmłodszym bezpiecznie przejść przez najbardziej zagrożone zdarzeniami drogowymi przejścia dla pieszych zlokalizowane w pobliżu szkół.  Patrole pełniące służbę w rejonach szkół, będą zwracać również  uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Bacznie przyglądać będziemy się pojazdom zatrzymującym się przy szkołach, czy nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

mówi st. insp. Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM

Działania prewencyjno – profilaktyczne przy szkołach Straż Miejska prowadzić będzie wspólnie z Komendą Miejską Policji w Płocku. Patrole spotkacie między 7.00 a 9.00 i 11.00 a 13.00 w okolicach ulic Miodowa/Mościckiego, Tysiąclecia/Aleja Roguckiego, Dworcowa i Korczaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *