Kasia Moś i Lora Szafran zaśpiewają na 26. Płockim Kolędowaniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów zaprasza w dniach 8-9 stycznia do Bazyliki Katedralnej na 26. Płockie Kolędowanie. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy najpiękniejsze kolędy polskie, ale nie tylko w wykonaniu Kasi Moś Trio oraz Lory Szafran wraz z zespołem.

Pierwszego dnia kolędowania, 8 stycznia w sobotę o 19.00 wystąpi Kasia Moś Trio. Dzień później, 9 stycznia również o 19:00 – Lora Szafran z zespołem. Koncerty w katedrze, wstęp wolny.

KASIA MOŚ TRIO

Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracowała z orkiestrą Aukso przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja wg. Świętego Marka”. Zaśpiewała partię Kordelii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która miała miejsce na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Nagrała wokalizę Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”.

Brała udział w takich festiwalach jak: Spring Break, Top Trendy, Woodstock czy Festiwal w Opolu. W 2015 roku wydała swój debiutancki album „Inspination”. W 2017 roku reprezentowała Polskę na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wokalistka ma również na koncie muzyczne przygody telewizyjne – była finalistką III edycji programu „Must be the Music” oraz wzięła udział w 8. edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się album „Retro” Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, na którym Kasia gościnnie zaśpiewała kilka utworów. W 2018 wydała teledysk do piosenki „Wild Eyes” i premierowej – „Przecież”, którą stworzyła z Arturem Andrusem i Kubą Badachem. W latach 2018–2020 występowała w trasie widowiskowej z serii „Koncert muzyki filmowej”. W maju 2021 poinformowano, że zakończyła współpracę z Towarzystwa Ubezpieczeń Link4 jako bohaterka spotów reklamowych firmy. 21 maja 2021 wydała album pt. Moniuszko 200, który nagrała z Orkiestrą Aukso. Do Płocka przyjedzie w formacie Trio.

LORA SZAFRAN z zespołem

Lora Szafran jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze na studiach współpracowała z grupą Walk Away. Karierę rozpoczęła zwycięstwem w Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 1984 roku. Współpracowała z zespołem jazzowym Swing Orchestra Cracow, z którym często występowała poza granicami kraju. Od 1988 roku związana była z formacją jazzu akustycznego New Presentation, z którą nagrała dwie płyty. W wokalistyce Lora Szafran nie ogranicza się wyłącznie do muzyki jazzowej.

W swojej karierze wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach piosenki, wygrywając festiwale w Sopocie (Grand Prix i Bursztynowy Słowik), w Bregenz w Austrii czy w Cesme w Turcji. W jej dorobku artystycznym znajdują się takie płyty jak: „Śpiewnik Nahornego” (2003), w którym można odnaleźć jedne z popularniejszych kompozycji Włodzimierza Nahornego, płyta „Droga do ciebie” (2007) zawierająca jazzowe interpretacje polskich standardów, genialnej spółki autorskiej Wasowski – Przybora, album „Sekrety życia według Leonarda Cohena” (2012) zawierający 12 piosenek kanadyjskiego barda w polskich przekładach Macieja Zembatego, a także Daniela Wyszogrodzkiego i Pawła Orkisza. W 2013 roku ukazał się został album „Nad ranem”. W 2018 r. wraz z Polskim Radiem wydała album ”I tak się trudno rozstać”.

źródło: POKiS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.