Rehabilitacja oddechowa, porady dietetyczne i Punkt Pomocy Palącym – w weekend w Płocku

Mieszkańcy Płocka i powiatów płockiego, sierpeckiego oraz gostynińskiego mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji w zakresie fizjoterapii oddechowej, porad dietetycznych oraz do Punktu Pomocy Palącym. W ramach programu Zdrowie dla Płocka PKN ORLEN zaprasza na konsultacje, które odbędą się w sobotę 12 lutego w godzinach 9.00-14.00 w Centrum Medycznym Medica w płockiej galerii handlowej Mosty.

Porady fizjoterapii oddechowej

Podczas spotkania fizjoterapeuta z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie pomoże dobrać odpowiednie do wieku i stanu zdrowia zestawy prostych ćwiczeń oddechowych. Przygotujmy się na szczegółowy wywiad zdrowotny, a następnie pomiar saturacji (nasycenie tlenem krwi) wykonywany pulsoksymetrem, tętna i osłuchiwanie klatki piersiowej. Jeśli posiadamy, warto ze sobą zabrać dokumentację radiologiczną, ewentualnie leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego. Spotkanie nie wymaga zakładania odpowiedniego stroju sportowego. Zapisy pod numerem: 22 431 23 50.

Punkt Pomocy Palącym

W Punkcie Pomocy Palącym lekarz właściwie dobierze leki, a psycholog podpowie jak poradzić sobie z objawami odstawienia nikotyny, czy sytuacjami, w których pacjent najczęściej sięgał po papierosa. Jednocześnie specjalista pomoże zidentyfikować stany emocjonalne, które zwiększają ryzyko powrotu do palenia, a także wspólnie z pacjentem opracuje plan radzenia sobie w takich sytuacjach. Ponadto wspólnie z rzucającym palenie będzie pracował nad utrzymaniem motywacji i wspierał w podjętej decyzji. Rzucenie palenia może zwiększyć ryzyko przyrostu wagi, dlatego pacjentom zapewniona zostanie również pomoc dietetyka. Z PPP może skorzystać każdy kto jest gotów podjąć próbę rzucenia palenia. Zapisy pod numerami: 22 211 80 15 lub 801 108 108.

Porady dietetyczne

Przygotujmy się na szczegółowy wywiad zdrowotno-żywieniowy, a następnie pomiar masy ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, wody. Na wizytę warto zabrać dzienniczek, w którym wcześniej sporządzi się listę wszystkich spożytych podczas jednego dnia posiłków oraz płynów. Warto mieć ze sobą również ostatnie wyniki badania krwi. Zapisy pod numerem: 22 546 31 11.

Więcej informacji o Programie Zdrowotnym dla Płocka na: www.zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *