Płock

161 km/h na trasie Ks. Popiełuszki. Mandat to nie wszystko

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kierowcy w ubiegłym tygodniu podczas kolejnych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1111 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 922 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 15 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 970 mandatów, a w 26 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 18 praw jazdy oraz 54 dowody rejestracyjne. Grupa SPEED zatrzymała również 3 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Dla policjantów z grupy SPEED bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

O skuteczności działania grupy SPEED przekonali się kierujący w Płocku na Trasie Ks. J. Popiełuszki. Kierujący osobową skodą jechał z prędkością 161 km/h. Przekraczając dozwoloną prędkość o 61 km/h, otrzymał za to wykroczenie mandat karny w wysokości 2000 złotych oraz 10 punktów karnych. Kolejny kierujący hyundaiem jechał z prędkością 144/100 km/h. otrzymał mandat karny w wysokości 1000 złotych oraz 10 punktów karnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *