Płock

Motocyklisto – przygotuj się do sezonu. W sobotę bezpłatne szkolenia

Pierwsza pomoc i technika jazdy to główne elementy tegorocznego programu szkoleń, organizowanych pod hasłem Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista. Organizator – Fundacja MotoPomocni zaplanował 18 spotkań na terenie całej Polski. Choć rejestracja dopiero się zaczęła – warto się pospieszyć – zostało już niewiele miejsc.

To już 9 edycja popularnych szkoleń dla motocyklistów w Polsce. Jak co roku ideą MotoPomocnych jest przygotowanie motocyklistów do zbliżającego się sezonu motocyklowego. Zajęcia opierają się o innowacyjny program i są bogate w wiedzę teoretyczną oraz ćwiczenia praktyczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Skrócony program zajęć:

I PIERWSZA POMOC Z WYKORZYSTANIEM TECHNOLOGII WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI
Podczas zajęć omówione i przećwiczone zostaną najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym. Zajęcia uzupełnione będą zaawansowaną technologią VR (rozszerzonej rzeczywistości). Uczestnicy zakładając specjalne okulary znajdują się w wirtualnym otoczeniu, gdzie ich zadaniem będzie uratowanie życia poszkodowanemu.

II TECHNIKA JAZDY

Strategie miejskie – jazda precyzyjna. Instruktorzy techniki jazdy opowiedzą o tym, co i jak zrobić żeby bezpiecznie poruszać się w ruchu miejskim. Skupią sie między innymi na zasadach bezpiecznego hamowania, czy manewrowania przy niewielkiej ilości dostępnego miejsca.

III ASPEKTY PRAWNE

To nowy blok w tych spotkaniach. Organizatorzy chcą tu zwrócić uwagę na nowe przepisy dotyczące między innymi pierwszeństwa pieszych, bo każdy motocyklista nie tylko ma kontakt z pieszymi jako kierowca, ale także sam nim jest.

Szkolenie w Płocku odbędzie się w najbliższą sobotę 2 kwietnia przy ul. Synagogalnej 4 w godzinach 9.00 – 16.00. Szczegóły znajdziecie na stronie:
https://motopomocni.pl/bezpieczenstwo/bezpieczny-i-motopomocny-motocyklista/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *