Policjanci uratowali życie 30-latka

Policjanci z komisariatu w Brudzeniu Dużym uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Funkcjonariusze znaleźli 30-latka, po czym udzieli mu pierwszej pomocy. Na szczęście życie mężczyzny udało się uratować. Trafił on pod opiekę lekarzy.

W piątkowy wieczór do posterunku w Brudzeniu Dużym zgłosił się mężczyzna, który był mocno zaniepokojony brakiem kontaktu ze swoim bratem. Po rozmowie ze zgłaszającym policjanci pojechali do miejsca zamieszkania wskazanego mężczyzny. W trakcie interwencji okazało się, że brat zgłaszającego wrócił na chwilę do domu, po czym szybko wyszedł. Policjanci szukali mężczyzny wraz ze zgłaszającym na terenie posesji. W jednym z budynków odnaleźli 30-latka. Natychmiast podbiegli do niego, rozplątali linę i udzielili mu pomocy, wzywając jednocześnie pogotowie. Na szczęście życie mężczyzny udało się uratować. Przybyła załoga pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala.  

opowiada podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Policjanci apelują, aby reagować na wszelkie niepokojące sygnały i zachowania naszych bliskich. Depresja to choroba, która wymaga leczenia, a osoby chore potrzebują pomocy i wsparcia. Pomocy można szukać w poradniach zdrowia psychicznego, szpitalach lub oddziałach psychiatrycznych, ośrodkach interwencji kryzysowej, poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii, czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego. Na terenie całego kraju można dzwonić na  ogólnopolski telefon zaufania 116 111 (czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu). Połączenie jest bezpłatne.

dodaje podkom. Lewandowska

Wsparcie oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości. Na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji można także znaleźć ważne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.