Płock

Charków potrzebuje naszej pomocy

Z apelem o pomoc do prezydenta Płocka zwrócił się mer Charkowa Ihor Terechov. Miasto zmaga się z kryzysem humanitarnym. Potrzeby są duże, ale już niejednokrotnie płocczanie udowodnili, że można na nich liczyć i potrafią pomóc.

FB Andrzej Nowakowski Prezydent Płocka

We wtorek będzie pakowany tir, który także we wtorek ruszy do Charkowa. Mieszkańcy tego ukraińskiego miasta potrzebują głównie żywności i leków.

Otrzymałem dramatyczną prośbę od mera Charkowa, Ihora Terechova o pomoc w związku z kryzysem humanitarnym, do jakiego doprowadzili rosyjscy agresorzy bombardując w tym ukraińskim mieście osiedla mieszkaniowe i infrastrukturę, m.in. szpitale, szkoły, przedszkola. W najbliższy wtorek dotrze do nas tir, który chcemy zapakować potrzebnymi artykułami i wysłać mieszkańcom Charkowa. Bardzo proszę Państwa o wsparcie w przygotowaniu transportu

apeluje Andrzej Nowakowski prezydent Płocka

O co prosi mer Charkowa? Co jest najbardziej potrzebne?

Żywność: konserwy warzywne, owocowe, mięsne, rybne, płatki, makaron, zupy instant, przeciery, ciastka, słodycze, czekolada, miód, wafle, batony energetyczne, olej roślinny, kawa, herbata, mleko w proszku, sól, cukier, suszone owoce, orzechy. Żywność dla niemowląt: mieszanki, płatki zbożowe, przeciery, herbatniki, płatki kukurydziane. Leki: środki przeciwalergiczne, leki sercowo-naczyniowe, antybiotyki, leki przeciwwirusowe, do leczenia chorób układu oddechowego, antyseptyki i środki dezynfekujące, środki używane na zatrucia i do intoksykacji, witaminy.

Artykuły można przynosić do ratusza w godz. 8-19 (codziennie, także dzisiaj) lub do Punktu Zbiórki Darów przy ul. Misjonarskiej – w dni powszednie w godz. 8-18. Tir z pomocą humanitarną wyjedzie do Charkowa w najbliższy wtorek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *