Powiat Płocki

Wpadli na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem

Na kradzieży z włamaniem wpadł 22-latek i jego młodszy wspólnik. Podejrzanych zauważył policjant z posterunku w Wyszogrodzie, który w czasie wolnym od służby przejeżdżał obok budynku, do którego włamali się mężczyźni. Włamywacze po pieszym pościgu zostali zatrzymani. Dzisiaj usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 10 lat więzienia. Jeden z podejrzanych był już wcześniej karany.

W minioną sobotę policjant z posterunku w Wyszogrodzie, w czasie wolnym od służby przejeżdżając obok jednego z budynków w Wilczkowie zauważył w jego rejonie dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Na głowie mieli założony kaptur, a na plecach duże plecaki. Policjant mając podejrzenia, że mogą to być włamywacze natychmiast poinformował o tym funkcjonariuszy z posterunku w Wyszogrodzie.

W odpowiedzi na tę informację, policjanci ruszyli pod wskazane miejsce. Na widok policyjnego radiowozu mężczyźni zaczęli uciekać. Po pieszym pościgu włamywacze zostali zatrzymani przez przybyłych policjantów. Jak się okazało, 22-latek z powiatu sochaczewskiego i jego młodszy wspólnik włamali się do budynku, a ich łupem padły przewody elektryczne oraz sprzęt RTV. Podejrzewani trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj 22-latek i 20-letni mieszkaniec powiatu płockiego usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat więzienia. Starszy z podejrzanych był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *