Powiat Płocki

Rekordzista miał 3,5 promila alkoholu. Pijani kierowcy zatrzymani

Wczoraj z dróg regionu płockiego wyeliminowanych zostało aż czterech nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. O podejrzeniu, że kierowca renault może być nietrzeźwy służby poinformowali świadkowie. Wszystkim kierowcom grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O ich dalszym losie zdecyduje już sąd.

Podczas minionej doby płoccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nietrzeźwych kierowców. Wśród nich była 35-letnia kobieta, którą na ul. Granicznej w Płocku zatrzymali do kontroli policjanci ze służby patrolowej. Mieszkanka powiatu płockiego kierowała fordem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany został przez mundurowych, po tym jak świadek zaalarmował służby o swoim podejrzeniu co do trzeźwości kierowcy renault, podróżującego na trasie Płock – Grabina. Świadkowie uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę.

Jak się okazało, za kierownicą renault siedział kompletnie pijany mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości 32-latka wykazało, ze miał on ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Łąck noc spędził w izbie wytrzeźwień. Świadkowie wykazali się wzorową i godną naśladowania postawą. Dzięki nim nietrzeźwy kierowca, stwarzający zagrożenie dla bezpieczeństwa  poniesie odpowiedzialność za swoje zachowanie.

Pozostali dwaj kierowcy z „promilami” za kierownicą zatrzymani zostali do kontroli drogowej w Płocku na ul. Granicznej i w Staroźrebach. Wszystkim nietrzeźwym kierowcom grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2. O ich losie zdecyduje sąd.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *