Płock

Na Mazowszu jutro zawyją syreny alarmowe. W Płocku będzie cisza

Jutro na Mazowszu powinny zawyć syreny. W Płocku będzie cisza. Tak zdecydował Andrzej Nowakowski prezydent miasta.

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8:41 na terenie całego województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania

informuje Konstanty Radziwiłł wojewoda mazowiecki

Uruchomiony zostanie trzyminutowy ciągły dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie.

Syren nie usłyszymy w Płocku. Dlaczego?

Pragnę Państwa uspokoić – jutro w Płocku nie usłyszycie o godz. 8.41 wycia syren alarmowych, tak jak nam to polecił wojewoda mazowiecki w piśmie przysłanym w nocy z piątku na sobotę. Teraz, gdy w Ukrainie toczy się wojna, nie będziemy straszyć naszych mieszkańców, ani gości z Ukrainy, którzy w Płocku znaleźli schronienie przed okrucieństwami rosyjskich najeźdźców. W niedzielę 10 kwietnia będziemy z należytym szacunkiem i powagą na zorganizowanej przez harcerzy uroczystości obchodzić 101 rocznicę odznaczenia Płocka i jego mieszkańców Krzyżem Walecznych za bohaterską obronę miasta przed bolszewickimi hordami w 1920 roku.

informuje na swoim profilu społecznościowym Andrzej Nowakowski prezydent Płocka

Jednocześnie prezydent zaprasza do udziału w uroczystościach o godz. 10.00 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. Ok. godz. 11.30 Roman Siemiątkowski złoży kwiaty przy tablicy pamiątkowej jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej, posłanki Jolanty Szymanek-Deresz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *