KulturaPowiat Płocki

Ukraińskie „Sonechko” w Maszewie Dużym

Akademicki Zespół Taneczny „Sonechko” z ukraińskiego Żytomierza wystąpi w niedzielę, 24 kwietnia, w hali w Maszewie Dużym. Maszewo Duże znalazło się na trasie koncertowej zespołu, który, na polecenie prezydenta Volodymyra Zełenskiego, ma w całej Europie promować ukraińską kulturę i zbierać pieniądze dla walczącego kraju.

Bilety-cegiełki na koncert kosztują 20 zł, a cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany „Sonechku”. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 (wejście do hali od godz. 15.00). Program koncertowy zespołu obejmuje suity choreograficzne, kompozycje, ukraińskie tańce ludowe i tańce narodów świata.

Do Maszewa Dużego zawita 40. artystów w wieku od 15 do 22 lat. „Sonechko” nie pierwszy raz będzie gościć w regionie płockim. W 2015 r. zespół wystąpił na Vistula Folk Festival w płockim amfiteatrze i podbił serca publiczności. Zespół powstał w 1974 r. w Żytomierzu. Jest laureatem wielu ukraińskich i międzynarodowych festiwali i konkursów. Oprócz Polski koncertował m.in. we Włoszech, Czechach, Austrii, Bułgarii, Estonii, na Litwie.

Bilety-cegiełki na koncert „Sonechka”, w cenie 20 zł, można kupić: 

  • Sklep Sportowy „Dagna” (Płock, ul. Jachowicza 49) 
  • Sklep muzyczny Jacek Kamiński (Płock, ul. Królewiecka 25, paw. 3-4) 
  • Bileteria POKiS (Płock, ul. Jakubowskiego 10) 
  • GOKiS Stara Biała (Biała, ul. Jana Kazimierza 1; płatność tylko gotówką) 
  • Hala sportowo-widowiskowa (Maszewo Duże, ul. Sportowa 7A; płatność tylko gotówką)
  • Bilety można też kupić przez internet wysyłając maila na adres bilety@starabiala.pl (tylko do 21 kwietnia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *