160 km/h na liczniku, a w wydychanym powietrzu ponad pół promila

Policjanci z płockiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego toyotą, który pędził z prędkością 160 km/h. Nie dość, że mężczyzna nie stosował się do obowiązującego ograniczenia prędkości, to w trakcie kontroli okazało się, że jest nietrzeźwy. Teraz mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

W środę mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy w trakcie kontroli prędkości pojazdów poruszających się Trasą Popiełuszki zatrzymali do kontroli rozpędzoną toyotę. Kierujący tym pojazdem pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości pędził z prędkością 160 km/h.

W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że 55-letni kierowca nie tylko nie stosował się do ograniczeń prędkości, ale też wsiadł za kierownicę pomimo wcześniej spożywanego alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. 

Policjanci zatrzymali mieszkańcowi powiatu płockiego prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje już sąd.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.