Powiat PłockiPłock

Pijani kierowcy, ale nie tylko. Święta w policyjnych statystykach

Jak minęły święta? Na terenie działania płockiej komendy Policji było dość bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych.

Na drogach regionu płockiego doszło do dwóch wypadków drogowych, a z ruchu drogowego wyeliminowanych zostało dwóch nietrzeźwych kierowców. Nie zabrakło, jak co roku interwencji domowych i w miejscach publicznych. W zdecydowanej większości interwencje te związane były ze spożywaniem alkoholu.

podsumowuje podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Jak co roku, w czasie trwania Świąt Wielkanocnych policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców regionu płockiego oraz osób podróżujących przez teren powiatu. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali.

Podsumowując na drogach regionu płockiego w ciągu ostatnich trzech dni doszło do 20 kolizji i dwóch wypadków drogowych.

Do pierwszego z nich doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na ul. Bielskiej w Płocku. Jak ustalili policjanci 21-letnia kierująca citroenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki BMW. Do szpitala z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu, przewieziona została kierująca citroenem i podróżująca z nią kobieta.

dodaje podkom. Lewandowska

Do kolejnego wypadku doszło kilka godzin później w Bodzanowie na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II  z ul. A. Mickiewicza. Kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce. 62-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Podczas minionego świątecznego weekendu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich zatrzymany został w Wyszogrodzie. Kierujący toyotą miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kolejny kierowca z promilami zatrzymany został do kontroli na jednej z ulic Płocka. Kierujący oplem miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu hyundaiem, który na terenie miasta przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

W czasie tegorocznych świąt nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych. Nie obyło się jednak bez interwencji domowych oraz w miejscach publicznych, gdzie większość z uczestników była pod wyraźnym działaniem alkoholu.

Na Starym Mieście w okolicach jednego z płockich lokali interweniowali policjanci. Chodziło o 37-letniego pijanego mężczyznę, który wraz z żoną musiał opuścić lokal. Wymagał pomocy medycznej, na miejsce policjanci wezwali karetkę, a mężczyzną zaopiekował się tata. Nie było podstaw do zatrzymania mężczyzny

mówi podkom. Lewandowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *