Płock

Pijany za kierownicą, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności

Noc w policyjnym areszcie spędził 50-latek. Mężczyzna z dwoma promilami alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę citroena. Na szczęście jego jazdę na krajowej „60” przerwali mundurowi z grupy Speed. Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzuty.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

Wczoraj rano na drodze krajowej nr 60 w Drobinie policjanci z grupy Speed zatrzymali do kontroli citroena. Styl jazdy kierowcy osobówki wzbudził podejrzenia mundurowych, co do jego stanu trzeźwości.  

Te podejrzenia bardzo szybko okazały się trafne. 50-latek siedzący za kierownicą citroena miał dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 2 lat więzienia. O dalszym losie 50-latka zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *