Płock

Sprzedawali alkohol nieletnim. Akty oskarżenia trafiły do prokuratury

Dzielnicowa z Płocka stanowczo zareagowała wobec sprzedaży nieletnim alkoholu w jednym z osiedlowych sklepów. Właściciel oraz sprzedawca sklepu, w którym nieletni zaopatrywali się w alkohol, odpowiedzą za swoje zachowanie. Policjanci po przeprowadzeniu czynności, skierowali do prokuratury akty oskarżenia. Właścicielowi sklepu grozi wysoka kara grzywny, a nawet zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

Dzielnicowa podczas doręczania wezwania mieszkańcowi miasta, zauważyła przed jedną z płockich kamienic nieletnich, którzy spożywali alkohol. Na ten widok natychmiast zareagowała, ustalając również sklep w którym młodzi ludzie kupili piwo. W związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez sprzedawcę, wszczęto w płockiej komendzie postępowanie.

mówi podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Niestety to nie była jedyna sytuacja. Po kilku tygodniach dzielnicowa była naocznym świadkiem sytuacji, w której sprzedawca tego samego sklepu z osiedla Stare Miasto, sprzedaje nieletniemu alkohol. W obliczu tak lekceważącego zachowania wobec prawa, ponownie policjantka zareagowała, a sprawa finalnie zakończyła się w prokuraturze.

Śledczy po przeprowadzeniu postępowania skierowali do płockiej prokuratury akty oskarżenia wobec właściciela sklepu i sprzedawcy. Zarówno właścicielowi sklepu jak i jego pracownikowi grozi wysoka grzywna. Ponadto właścicielowi grozi zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

dodaje podkom. Lewandowska

Policjanci przypominają – polskie prawo zabrania sprzedaży alkoholu osobom nieletnim, jak również osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości. W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy, sprzedający lub podający alkohol uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *