Reprezentacja Artystów Polskich vs. Reprezentacja Płocka. Zagrają dla Ukrainy

24 lutego 2022 r. Rosja w bezprecedensowy sposób zaatakowała Ukrainę wywołując wojnę, której skala nie była w Europie widziana od czasu zakończenia II wojny światowej. Płocki WOPR już następnego dnia po rozpoczęciu wojny rozpoczął intensywne działania na rzecz zarówno uchodźców przybywających z Ukrainy jak i tych, którzy pozostali w Ukrainie aby walczyć o wolność swojej ojczyzny. Płocki WOPR zebrał na potrzeby Ukraińców ponad 5 ton artykułów żywnościowych, chemicznych, kosmetycznych, odzieży i innych a także przekazał blisko 10 000 zł zebranych w trakcie zbiórek publicznych.

Kontynuując nasze działania jako organizacji pożytku publicznego, w dniu 22 kwietnia 2022 r. organizujemy mecz piłki nożnej, z którego dochód w całości zostanie przekazany dla walczącej Ukrainy

– mówi Piotr Lisocki wiceprezes WOPR Płock.

Imprezę WOPR organizuje wspólnie z MOSiR Płock Sp. z o. o. oraz MZGM TBS Sp. z o.o.

W meczu zagrają : Reprezentacja Artystów Polskich, składająca się z najbardziej znanych i medialnych aktorów, muzyków, sportowców i gwiazd show-biznesu oraz Reprezentacja Płocka w składzie której zobaczymy: Prezydenta Miasta Płocka, Wiceprezydenta Miasta Płocka, Dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, Starostę Płockiego, płockich Radnych jak również sportowców, artystów oraz znane postaci płockie.

Przed rozpoczęciem meczu hymn narodowy Ukrainy odśpiewa ukraińska śpiewaczka operowa, a na trybunach zasiądzie wielu Ukraińców, którzy w naszym mieście znaleźli bezpieczne schronienie przed wojną

– dodaje Lisocki.

W przerwie meczu zostanie przeprowadzona licytacja atrakcyjnych gadżetów, z której dochód również zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Mecz odbędzie się 22 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 w płockiej hali Orlen Arena – wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.