Są maluchy, pora na konkurs. Wymyśl imiona dla młodych sokołów z ORLENU

Werwa i Rafik w budce lęgowej na kominie Instalacji Odsiarczana Spalin w PKN ORLEN starannie wysiadują cztery jaja sokoła wędrownego. W czwartek 21 kwietnia wykluło się pierwsze pisklę, a już następnego dnia w piątek 22 kwietnia, drugie. Już niedługo powinny pojawić się pozostałe młode drapieżniki „na świecie”. To doskonały moment, aby wybrać imiona dla maluchów.

Zapraszamy do udziału w konkursie na imiona dla młodych sokołów wędrownych. Zabawę  organizuje Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” na swojej stronie internetowej http://www.peregrinus.pl/pl/plock W konkursie udział może wziąć każdy. Składa się on z dwóch etapów:

1.       Zgłaszanie propozycji imion od 23 do 28 kwietnia na stronie http://www.peregrinus.pl/pl/plock  Można zgłosić propozycje imion męskich i żeńskich.

2.       Głosowanie internautów od 17 do 22 maja – głosowanie na najlepsze imię dla sokołów odbędzie się on-line

Imiona nadawane pisklętom nie mogą się powtarzać, dlatego aby zwiększyć swoje szanse warto zajrzeć w wykaz zwycięskich imion sokołów, które wykluły się do tej pory w monitorowanych w Polsce gniazdach (http://www.peregrinus.pl/pl/konkursy/wykaz-zwycieskich-imion)
Zachęcamy do włączenia się w tegoroczną zabawę i zaproponowanie imion dla młodych sokołów z ORLENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.