Ul. Spółdzielcza przejdzie metamorfozę. Drogowcy zaczynają we wtorek

We wtorek 19 kwietnia rozpocznie się przebudowa ul. Spółdzielczej. Roboty potrwają 11 miesięcy. Ulica będzie w tym czasie nieprzejezdna poza dojazdem do posesji.

ul. Spółdzielcza foto UMP

Prace będą kompleksowe i polegać będą przede wszystkim na rozdziale kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Kolektor deszczowy powstanie na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Styczniowych do ul. Południowej (przebudowa obejmie również fragment tej ostatniej ulicy).

Inwestycja polegać będzie również na budowie przepompowni wód deszczowych oraz przebudowie sieci wodociągowej i energetycznej. Na koniec zainstalowane będzie nowe oświetlenie oraz ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Powstanie także droga rowerowa.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do objazdów wyznaczonych czasową organizacją ruchu. Przejazd przez skrzyżowanie ul. Spółdzielczej i Wyszogrodzkiej będzie zamknięty na okres co najmniej miesiąca.

Koszt prac – prawie 10 mln zł. Na zrealizowanie zadania wykonawca ma 11 miesięcy od chwili podpisania umowy. A ta została podpisana 15 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.