Kultura

Pewna Forma Kultury – Nasza Epoka

„Pewna Forma Kultury”, to pierwszy w dwudziestoletniej historii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów autorski projekt, oparty na modelu telewizyjnego talk-show, w pełni realizowany przez zespół POKiS-u.

Za nami pierwszy sezon, w którym mieliśmy okazję posłuchać opowieści Zbigniewa Krzywańskiego i Anny Sztuczki o zespole Republika oraz Mariusza „Denata” Densta, współtwórcy płockiego składu Koli, który wydał jedną z najodważniejszych i najważniejszych polskich płyt hip-hopowych końca lat dziewięćdziesiątych. Nie zabrakło również specjalnie przygotowanych na tę okazje utworów muzycznych w nowych, całkiem odmiennych aranżacjach.

Jeszcze w tym miesiącu, 27 kwietnia o godz. 20:30 będzie miał premierę drugi sezon Pewnej Formy Kultury pt. „Nasza Epoka”.
Tym razem o swojej twórczości i wspomnieniach będzie opowiadał lider i założyciel zespołu Farben Lehre – Wojtek Wojda, ale najpierw zapraszamy na krótką przejażdżkę po punk rockowej przeszłości Płocka, o której opowie nam Robert „Franek” Wudarski, wokalista zespołu Podwórkowi Chuligani, obchodzącego w tym roku 25-lecie działalności.


Pierwszy sezon Pewnej Formy Kultury:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *