niedziela, 24 września 2023
Płock

Nietrzeźwy i bez prawa jazdy uciekał przed policyjnym pościgiem

36-latek odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, jazdę bez uprawnień i przekroczenie dozwolonej prędkości. Płocczaninowi grozi kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po południu podczas kontroli prędkości pojazdów poruszających się ul. Otolińską, mundurowi z płockiej drogówki wydali polecenie do zatrzymania kierowcy volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Niestety, kierowca nie zareagował, jechał dalej w kierunku miejscowości Nowe Boryszewo. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca ostatecznie zatrzymał pojazd.

W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 36-latek. Na jaw wyszło, że płocczanin nie posiada w ogóle uprawień do kierowania pojazdami, a na domiar złego był nietrzeźwy. 36-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Za przestępstwo niezatrzymania się do policyjnej kontroli grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za jazdę z „promilami” kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *