niedziela, 24 września 2023
Powiat Płocki

Miał prawie 3 promile, prowadził samochód

Na drogach regionu płockiego z ruchu wyeliminowani zostali kolejni nietrzeźwi kierowcy. Jeden z nich miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po raz kolejni policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą!

Skrajną bezmyślnością i brakiem odpowiedzialności wykazali się wczoraj mieszkańcy powiatu płockiego. Pierwszy z nich zatrzymany został w Nowym Miszewie. Funkcjonariusze otrzymali informację, że kierujący skodą może być pod wpływem alkoholu, świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę. Zgłoszenie to zostało potwierdzone przez mundurowych. Siedzący za kierownicą osobówki 41-latek był kompletnie pijany.  Miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Kolejny kierowca z promilami w organizmie zatrzymany został do policyjnej kontroli na terenie gminy Radzanowo. Badanie trzeźwości wykazało, że 36-latek kierujący motorowerem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci nieustannie apelują: Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego regionu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *