czwartek, 28 września 2023
Płock

Kolejny tir z pomocą w Ukrainie

W centrum pomocy przy ulicy Misjonarskiej przygotowano kolejnego tira, który zawiózł dary do Ukrainy. Do pojazdu zmieściło się 20 ton żywności.

To nasza odpowiedź na prośbę o wsparcie, z którą do prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego zwrócił się mer Charkowa Ihor Terechow. Ukraińcy prosili o żywność. To właśnie ona jest im aktualnie najbardziej potrzebna. Wśród zapakowanych darów znajdują się m.in. makaron, cukier, mąka, kasza jęczmienna, ziemniaki i różnego rodzaju konserwy. Wszystko to zostało kupione za pieniądze, które mieszkańcy Płocka, naszych miast partnerskich oraz przedstawiciele różnych firm wpłacali na specjalne konto. W pakowaniu darów wolontariuszom z Płocka pomogli przedstawiciele miast partnerskich, którzy wzięli udział w Pikniku Europejskim.

To już drugi transport z pomocą humanitarną, który dotarł z Płocka do Charkowa dzięki ofiarności mieszkańców. Po raz pierwszy mer tego ukraińskiego miasta napisał do prezydenta Płocka w kwietniu. Wtedy charkowianie prosili m.in. o leki, środki do dezynfekcji, żywność, artykuły chemiczne i pieluchy dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *