Pijany pirat drogowy z sądowym zakazem

Surowe konsekwencje czekają 41-latka, który z promilami w organizmie wsiadł za kierownicę volkswagena. Płocczanin przekroczył prędkość w centrum miasta, a jak się okazało, nie powinien był w ogóle kierować samochodem, ponieważ obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Wyjątkowo nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów z płockiej drogówki.

Wczoraj przed północą na celowniku policyjnego miernika prędkości znalazł się volkswagen, którego kierowca przekroczył dozwoloną “50” na al. Piłsudskiego w Płocku. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza pojazdu. Był to już pierwszy sygnał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Podejrzenie to potwierdziło badanie policyjnym alkomatem, które wykazało, że 41-letni kierowca ma blisko promil alkoholu w organizmie. Jednak nie było to jedyne, poważne przewinienie mężczyzny. Po sprawdzeniu w systemie wyszło na jaw, płocczanin ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku. Teraz musi liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi, o których zdecyduje już sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *