Powiat Płocki

Wypożyczali odkurzacze i wstawiali je do lombardu

Rodzeństwo z powiatu płockiego wypożyczało od prywatnych osób odkurzacze piorące. Pożyczka ta była jednak bezzwrotna. 27-latka i jej starszy brat wypożyczony sprzęt wstawiali w zastaw do lombardu. Takim sposobem oszukali kilka osób. Już usłyszeli zarzuty oszustwa i przywłaszczenia, a wraz z nimi 49-latek z powiatu, który również przywłaszczył jeden z wypożyczonych sprzętów.

Do płockiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu, który oświadczył funkcjonariuszom, że został oszukany. Jak przekazał, na jednej ze znanych platform ogłoszeniowych zamieścił ofertę wynajmu odkurzacza piorącego. W odpowiedzi na to ogłoszenie, odkurzacz wynajęła za określoną kwotę, młoda kobieta. Pomimo określonego w umowie terminu wynajmu kobieta odkurzacza nie zwróciła. Po pewnym czasie za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego do zgłaszającego odezwał się mężczyzna, z ostrzeżeniem, że może on paść ofiarą osób, które wynajmują sprzęt i go nie zwracają. Mężczyzna zrozumiał wtedy, że został oszukany.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Funkcjonariusze ustalili sprawców, którzy jak się okazało oszukali kilka osób.

Rodzeństwo z powiatu płockiego wynajmowało odkurzacze piorące od osób, które ogłaszały się na portalach ogłoszeniowych. Sprzętu właścicielom nie zwracali, tylko wstawiali go w zastaw do lombardu. 27-latka i 32-latek usłyszeli w płockiej komendzie po kilka zarzutów oszustwa i przywłaszczenia. Ten sam zarzut usłyszał 49-latek, który przywłaszczył jeden z wynajętych sprzętów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *