Płock

Dzień Mamy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Przed nami kolejny koncert płockich symfoników „Filmowo i Operowo – Koncert nie tylko dla mam”. Już 27 maja na scenie wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Bernarda Chmielarza wystąpią Agnieszka Sokolnicka – sopran i Voytek Soko-Sokolnicki – tenor.

W sali koncertowej zabrzmią największe przeboje muzyki filmowej, operowej i musicalowej, m.in.: „Hallelujah”, „You raise me up”, „All I ask of you”, „Usta milczą dusza śpiewa”, „Time to say goodbye”, „Somewhere over the rainbow”, czy też „Przetańczyć całą noc” w wykonaniu doskonałych solistów z Sokolniccy Duett. To wyjątkowa para, wokaliści nowej generacji. Agnieszka Sokolnicka – sopran i Voytek Soko-Sokolnicki – tenor: dwie indywidualności, dwa rożne głosy, utalentowani obdarzeni charyzmą i pasją śpiewu. W swych koncertach łączą swobodnie rożne gatunki muzyki: od opery przez słynne tematy muzyki filmowej, rozrywkowej, musical, operetkę, aż do muzyki sakralnej.

Ich niepowtarzalne, zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym. Najlepszym potwierdzeniem umiejętności są zdobyte nagrody, powiększające się grono fanów oraz setki zaśpiewanych koncertów (jako duet wystąpili m.in. na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu i w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, w wielu Filharmoniach w Polsce i na świecie). Wydali płytę zawierającą najsłynniejsze duety muzyki klasycznej. Duet współpracuje również z Klassische Philharmonie Nord West i stanowi zupełnie nową jakość na współczesnym rynku muzycznym.

Podstawowym założeniem SOKOLNICCY DUETT jest podarowanie słuchaczom chwili przyjemności, zadumy, kontemplacji oraz ukojenia poprzez najpiękniejsze melodie polskie i światowe wywodzące si ę z oper, musicali, film ów, dzieł muzyki sakralnej, itp. Od wielu lat ich koncerty wpisują się również w edukację muzyczną poprzez przybliżanie muzyki klasycznej w przystępnej, lżejszej formie w połączeniu z nowatorskimi rozwiązaniami scenograficznymi i reżyserskimi, dzięki czemu docierają do większego spektrum publiczności różnych grup wiekowych. Dowodem wieloletniej twórczości Sokolniccy Duett są zarejestrowane koncerty, teledyski, pojedyncze utwory wykonywane w duecie oraz solo.

Oprócz doskonałej muzyki Płocka Orkiestra Symfoniczna wraz z szerokim gronem sponsorów przygotowała niespodziankę dla mam, które dzień wcześniej obchodzą swoje święto. Każda mama przy wejściu do sali koncertowej otrzyma los (numerek), który należy zachować, ponieważ odbędzie się losowanie wielu atrakcyjnych nagród. Ten koncert, to także doskonała okazja, by zabrać swoją ukochaną mamę i spędzić z nią miło czas. W sprzedaży są dostępne ostatnie bilety w cenie 50 zł w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *