ORLEN S.A.PłockZdrowie

PKN ORLEN zaprasza mieszkańców Płocka i okolic do Miasteczka Zdrowia 

PKN ORLEN po raz kolejny zorganizuje Miasteczko Zdrowia dla mieszkańców Płocka i okolic. Już w najbliższą niedzielę w ORLEN Arenie na uczestników będzie czekać szereg bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Przygotowano kilkadziesiąt stanowisk konsultacyjnych, porad ekspertów oraz punktów pomiarowych. Po badaniach będzie można skorzystać z atrakcji towarzyszących.

PKN ORLEN konsekwentnie inicjuje działania mające na celu ochronę zdrowia mieszkańców Płocka i okolic. Prowadzi projekty profilaktyczne oraz umożliwia dostęp do badań i porad ekspertów. Organizowane cyklinie Miasteczko Zdrowia to tylko jeden z elementów naszego Programu Zdrowotnego, na który w ciągu 5 lat przeznaczymy łącznie 10 mln zł. Wsparcie to traktujemy jako wyraz naszej społecznej odpowiedzialności biznesu

– mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Na terenie Miasteczka Zdrowia znajdą się gabinety lekarskie kilkunastu specjalizacji, m.in. punkty badań laryngologicznych, kardiologicznych i pulmonologicznych. Chętni będą mogli między innymi określić pojemność płuc, sprawdzić znamiona na skórze, zbadać funkcjonowanie serca na EKG lub skonsultować się z fizjoterapeutą oddechowym. Zainteresowani będą mogli również skonsultować się pod kątem doboru diety czy efektywnego rzucenia palenia. Porady i konsultacje będą udzielane przez lekarzy i specjalistów. Po badaniach będzie można skorzystać z atrakcji towarzyszących: animacji i warsztatów jak np. szpital dla pluszaków i robienie eko-zabawek z materiałów wtórnych dla dzieci. Dorośli będą mogli sprawdzić się w grach zręcznościowych, czy pomalować własną ekotorbę.Wokół ORLEN Areny zostanie zorganizowana mobilna strefa relaksu oraz punkty Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN i płockiego WOPR.

Ogromną rolę w projekcie Miasteczko Zdrowia odgrywają partnerzy oraz Ministerstwo Zdrowia. Wśród tegorocznych partnerów znalazły się m.in. jednostki medyczne: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Narodowy Instytut Kardiologii, Centrum Medyczne Medica, Narodowy Instytut Onkologii, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc. A także instytucje: Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN, Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza oraz WOPR Płock.

Miasteczko Zdrowia to wydarzenie organizowane od 2019 r. przez PKN ORLEN we współpracy z partnerami medycznymi w ramach programu “Kompleksowa profilaktyka, diagnostyka i leczenie nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”. We wszystkich jego dotychczasowych edycjach wykonano w sumie ponad 11,4  tys. badań. Celem projektu, na który PKN ORLEN w latach 2019 – 2024 przeznaczy łącznie 10 mln zł w jest podjęcie wszelkich inicjatyw prozdrowotnych i zdrowotnych dotyczących chorób układu oddechowego i chorób nowotworowych, wdrożenie programów edukacyjnych, które mają podnieść świadomość na temat czynników ryzyka związanych z zachorowaniem na nowotwory i choroby płuc. Także wszelkich innych działań i akcji, które mają uświadomić mieszkańcom konieczność wprowadzenia zmian w swoim stylu życia, co może znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory i inne choroby płuc. Adresatami programu są zarówno sami mieszkańcy jak i kadra medyczna z Płocka i okolic.

Tegoroczne Miasteczko Zdrowia odbędzie się 29 maja br. w godzinach 10.00-18.00 w ORLEN Arenie, Plac Celebry Papieskiej. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *