Płock

Na Dzień Sąsiada zaprasza Książnica Płocka

Jutro, 27 maja przypada Europejski Dzień Sąsiada. To największe święto społeczności lokalnych w Europie. Z tej okazji na świętowanie zaprasza Książnica Płocka.

Alibabki śpiewały: „Jak dobrze mieć sąsiada (…), on wiosną się uśmiechnie, jesienią zagada (…). Gdy spotkasz wrogów na drodze swej tłum, do drzwi sąsiada zapukaj bum, bum”. W ostatnich miesiącach to ostatnie zdanie zmieniło się w rzeczywistość. Mamy nowych sąsiadów już nie tylko za wschodnią granicą, ale tuż obok, w naszym mieście. Przyjmujemy ich serdecznie, pomagamy, teraz przyszedł czas na bliższe poznanie.

Dlatego też w poniedziałek 30 maja o godzinie 17.00 odbędzie się „Polsko-ukraiński Dzień Sąsiada w ogrodzie Książnicy Płockiej”. Będzie to biesiadne spotkanie dobrych znajomych, wspólne śpiewanie popularnych piosenek polskich i ukraińskich, sąsiedzkie opowieści i słodki poczęstunek.

Poznajmy się, polubmy się, spędźmy razem czas. Zapraszamy dorosłych i dzieci, jeśli ktoś chce, może „przyjść z koszyczkiem” i zasilić stół z łakociami.

zaprasza Książnica Płocka

30 maja, godzina 17.00, Ogród Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 6). W przypadku złej pogody impreza odbędzie się w Mediatece eMka, ul. Kościuszki 3b.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *