Kierująca osobówką miała 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejna sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Nadal na drogach regionu płockiego nie brakuje kierowców z promilami w organizmie, jak i również tych, którzy pomimo orzeczonego zakazu wsiadają za kierownicę. Przykładem są zatrzymane wczoraj do policyjnej kontroli kobiety – jedna z nich miała blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie, druga orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po południu na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna z informacją, że ulicami miasta porusza się niebezpieczny kierowca citroena, który przejechał przez skrzyżowanie pomimo czerwonego światła  i najeżdża na krawężniki. Zgłaszający miał podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy.

Mundurowi namierzyli pojazd i zatrzymali citroena do kontroli. Przypuszczenia zgłaszającego szybko się potwierdziły. Siedząca za kierownicą 47-latka była kompletnie pijana. Kobieta miała blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkanka powiatu płockiego za swoje zachowanie będzie odpowiadała przed sądem.

Kilka godzin później na ul. Maszewskiej policjantki z wydziału patrolowo – interwencyjnego zatrzymały do kontroli daewoo. Siedząca za kierownicą młoda kobieta była zdenerwowana policyjną kontrolą, a powód jej zachowania bardzo szybko się wyjaśnił.

24-latka nie miała prawa jazdy,  bo jak się okazało ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkanka powiatu płockiego nie stosując się do orzeczonego zakazu dopuściła się przestępstwa, zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zdecyduje już sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *