Powiat PłockiStara Biała

Rusza rozbudowa szkoły w Wyszynie

Sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia i osiem nowych sal lekcyjnych ‍– tak po rozbudowie będzie wyglądał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie. Budowa właśnie się rozpoczyna i będzie największą inwestycją w tej kadencji samorządu. Ma kosztować 9 840 000 zł.

Wójt Sławomir Wawrzyński podpisał umowę z wykonawcą inwestycji w miejscu, gdzie powstanie nowa część Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział także przewodnicząca Rady Gminy Stara Biała, Małgorzata Lewandowska, dyrektor wyszyńskiej placówki, Katarzyna Warczachowska, przedstawiciele Rady Rodziców szkoły i przedszkola, a także uczniowie szkoły w Wyszynie.

Rozbudowę realizować będzie firma REPRO Sp. z o.o. z Płocka, która złożyła najkorzystniejsza ofertę w przetargu. Ale i tak zaproponowana kwota przewyższała środki, które gmina zamierzała przeznaczyć na tę inwestycję. Dlatego na ostatniej sesji radni zwiększyli o 3 mln zł budżet przeznaczony na rozbudowę placówki w Wyszynie. Przypomnijmy, że gmina otrzymała na realizację tego zadania dotację w wysokości 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Prezes REPRO, Wojciech Gontarek podczas podpisywania umowy stwierdził, ze plac budowy zostanie przekazany firmie na przełomie maja i czerwca. Później ruszą prace budowlane.

Myślę, że pod koniec listopada będziemy mieli stan surowy zamknięty i będzie można prowadzić prace w środku budynku. Zgodnie z umową całość ma być gotowa w sierpniu przyszłego roku

– mówił.

Przewodnicząca Rady Gminy Stara Biała, Małgorzata Lewandowska stwierdziła, że to bardzo potrzebna inwestycja nie tylko dla nauczycieli i uczniów, ale dla całej lokalnej społeczności.

Dlatego radni jednogłośnie zdecydowali o zwiększeniu budżetu na tę inwestycję

– stwierdziła.

Zadowolenia z rozpoczęcia prac nie kryła dyrektor Katarzyna Warczachowska. Podkreśliła, ze zakończenie inwestycji znacznie poprawi warunki nauki. Dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wyszynie jest ponad 300 uczniów i przedszkolaków. I w obecnym budynku jest po prostu ciasno. Nie ma też sali gimnastycznej. Po rozbudowie będzie i sala gimnastyczna i osiem nowych sal lekcyjnych. Do tych nowych sal przejdą uczniowie klas IV-VIII, a dzięki temu więcej miejsca zyskają przedszkolaki.

To inwestycja, na którą trochę czekaliśmy. Przeciągnęły się prace projektowe, później trzeba było ogłaszać aż dwa przetargi. Ale udało się to wszystko sfinalizować i dzisiaj podpisujemy umowę z wykonawcą. Wierzę, że prace będą przebiegać sprawnie i całość zostanie ukończona w terminie. Kwota rozbudowy jest wysoka, ale mamy pełne zabezpieczenie finansowe. Chciałbym za to podziękować radnym, którzy zwiększyli budżet tej inwestycji. Bo to nie tylko inwestycja w szkolne budynki, ale też w nasze młode pokolenie

– mówił wójt, Sławomir Wawrzyński.

Planowany do rozbudowy budynek szkoły będzie połączony z istniejącym obiektem szkoły za pośrednictwem łącznika o dwóch kondygnacjach. W obiekcie zaprojektowano: na trzech kondygnacjach – osiem sal dydaktycznych, windę oraz pomieszczenia komunikacyjne i sanitarne. Ponadto w budynku zaprojektowano salę gimnastyczną o wysokości trzech kondygnacji przykrytą dachem o konstrukcji drewnianej. Bezpośrednio przy sali zlokalizowane są szatnie dla dzieci, a w nich natryski i wc. Sala sportowa będzie posiadała izolację akustyczną oraz nagłośnienie. Rozbudowywany obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

źródło: Urząd Gminy Stara Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *