wtorek, 23 kwietnia 2024
Powiat Płocki

Ponad 17 mln zł na remont drogi Rogozino – Blichowo – Bulkowo

Ponad 17 mln zł z programu Polski Ład otrzymał powiat płocki. To pieniądze na remont drogi. Chodzi o drogę powiatową nr 2935W Rogozino – Blichowo – Bulkowo. To jedna z najważniejszych, strategicznych inwestycji drogowych w powiecie płockim. Jej wartość to 18 mln zł.

Zaangażowanie wielu osób doprowadziło do tego, że dziś możemy się cieszyć z dużego dofinansowania i perspektywy zrealizowania samorządowych planów i marzeń

– mówi Sylwester Ziemkiewicz starosta płocki.

Ponad 13 km odcinek drogi powiatowej przebudowywany będzie etapami. Trzeba będzie m.in. wykarczować krzaki zlokalizowane w pasie drogowym, wykonać warstwę wyrównawczą, ściąć i uzupełnić pobocza, odwodnić korpus drogowy, odtworzyć oznakowanie poziome, zbudować chodnik.

Przedmiotowe zadanie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju obszarów wiejskich w powiecie płockim. Dla społeczności lokalnej zamieszkującej w strefie planowanej inwestycji, drogi objęte przebudową są podstawowymi ciągami komunikacyjnymi. Realizacja zadania przyczyni się do poprawy połączeń drogowych istotnych dla sprawnej realizacji zadań w zakresie transportu drogowego. (…) Inwestycja ma charakter kompleksowy, została zaplanowana precyzyjnie i stanowi odpowiedź na pilne potrzeby mieszkańców.

czytamy we wniosku

Wartość inwestycji to 18 mln zł, z czego kwota wnioskowanych środków to 17,1 mln zł. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec października 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *