piątek, 29 września 2023
Powiat Płocki

Jeden nie płacił mandatów, drugi alimentów – trafili do więzienia

Dzielnicowy z posterunku w Starej Białej w powiecie płockim zatrzymał dwóch poszukiwanych w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Jeden trafił do więziennej celi za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, drugi za niezapłacone grzywny nałożone w drodze mandatu karnego.

W ubiegłą środę dzielnicowy z posterunku w Starej Białej odwiedził jednego z mieszkańców swojego rejonu służbowego. 25-latek poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości, o czym doskonale wiedział. Mieszkaniec gminy Stara Biała otrzymał wezwanie do wstawiennictwa w zakładzie karnym, po tym jak sąd orzekł wobec niego zastępczą karę pozbawienia wolności za nieuiszczenie grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego. 25-latek zatrzymany został przez dzielnicowego i jeszcze tego samego dnia trafił na kilkadziesiąt dni do więziennej celi.

Wczoraj po południu ten sam dzielnicowy w rejonie jednego ze sklepów na terenie gminy Stara Biała zatrzymał kolejnego poszukiwanego. Funkcjonariusz rozpoznał mężczyznę, który poszukiwany był w celu odbycia kary pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. 49-latek zatrzymany został przez dzielnicowego. Kolejnych kilka miesięcy spędzi za murami więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *