wtorek, 3 października 2023
Płock

Kolejni nietrzeźwi za kierownicą wyeliminowani z ruchu

Podczas minionego weekendu aż pięciu nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych zostało z ruchu przez policjantów. Trzech z nich trafiło do policyjnego aresztu. Płoccy policjanci ponownie apelują o trzeźwość za kierownicą.

Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, puszczają „hamulce”, zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury na drodze. Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących.

Tylko podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Trzech z nich zatrzymanych zostało do policyjnej kontroli na terenie Płocka. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Trzech kierowców z promilami w organizmie trafiło do policyjnego aresztu.

Ponownie apelujemy do kierowców o trzeźwość za kierownicą! Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

mówi podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *