wtorek, 5 marca 2024
Gospodarka i społeczeństwoPłock

W jakich branżach najłatwiej o pracę w Płocku bez doświadczenia?

Zdziwisz się, jak wiele możliwości podjęcia pracy mają osoby bez doświadczenia w Płocku. Zapoznaj się z artykułem, aby poznać niektóre z propozycji.

Gdzie szukać ofert pracy dla osób bez doświadczenia?

W celu napisania tego artykułu prześledziliśmy oferty z największych internetowych wyszukiwarek pracy, w tym z GoWork. Propozycje pracy w Płocku dostępne są też w lokalnych gazetach i Urzędzie pracy. Pokazują one, że bez doświadczenia zatrudnienie znajdą osoby szukające zarówno pracy fizycznej, jak i za biurkiem. Pewna liczba ofert zakłada również pracę zdalną. Poniżej kilka branż, w których najłatwiej otrzymać pierwsze stanowisko.

Branża budowlana

W budowlance fachowcy często szukają pomocników. Rola pomocnika nie wymaga doświadczenia, ale zdecydowanie sprawności fizycznej. Osoby z pewnymi zdolnościami manualnymi z pewnością mogą się dość szybko nauczyć od majstra pewnych umiejętności i podnieść kwalifikacje. W Płocku poszukiwani są zarówno pomocnicy elektryków, murarzy, jak i pracownicy fizyczni do prac ziemnych. Jeśli chciałbyś się wyspecjalizować w innej gałęzi budowlanki, poszukaj dużych firm budowlanych, a z pewnością będą potrzebować rąk do pracy.

Kierowcy

Kierowca to pojęcie dość ogólne i odnosi się zarówno do przewozu osób, jak i dostaw posiłków i przesyłek kurierskich. W Płocku największe zapotrzebowanie jest na kurierów, a wymagania 1 roku posiadania prawa jazdy nie traktujemy jako oczekiwania doświadczenia w pracy kierowcy. Warto jednak pamiętać, że w tej branży niezbędne są stosowne uprawnienia, nawet jeśli po zdaniu prawa jazdy prawie nie korzystałeś z samochodu.

Gastronomia

Lokale gastronomiczne są magnesem dla osób bez doświadczenia. Często elastyczne dni i godziny pracy pozwalają na podjęcie zatrudnienia nawet przez studentów. Główne stanowiska to kelner i pomoc kuchenna. Przy wykształceniu kierunkowym możesz liczyć również na pracę jako kucharz, nawet jeśli to twoja pierwsza praca.

Mechanik samochodowy

Mechanicy też mają swoje specjalizacje, ale poza wymagającymi doświadczenia pracami, w warsztacie jest sporo pracy dla pomocników. Jeśli dobrze trafisz możesz się sporo nauczyć od specjalistów. Poszukaj miejsca, gdzie zdobędziesz możliwość rozwoju. Pozwoli ci to nie ugrzęznąć na stanowisku pomocnika.

Call center i sprzedaż internetowa

Niektóre oferty nie muszą być kierowane typowo do mieszkańców Płocka, ale ich ogólnokrajowy zasięg pozwala na znalezienie zatrudnienia i pracy z domu. W wypadku obsługi klienta, czy to na infolinii czy w sklepie internetowym, również nie zawsze jest wymagane doświadczenie. Liczy się komunikatywność i umiejętność obsługi podstawowych programów komputerowych.

Wymienione zawody pozwalają na pracę niezależnie od zdobytego wcześniej doświadczenia zawodowego. Należy jednak pamiętać, że wiele firm dopuszcza możliwość zatrudnienia osoby z wykształceniem kierunkowym w celu odbycia stażu. Jeśli więc jesteś zdecydowany rozwijać się w określonej dziedzinie, nie rezygnuj ze swoich planów. Stwórz atrakcyjne CV i udaj się do pobliskich firm specjalizujących się w wybranej przez Ciebie branży. Życzymy powodzenia w szukaniu satysfakcjonującej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *