ORLEN S.A.Płock

Za chwilę ruszą zapisy na kulturalne półkolonie

PKN ORLEN oraz Stowarzyszenie Edukacji Kulturalno-Artystycznej i Nauki zapraszają dzieci z Płocka i okolic na półkolonie kulturalne w ramach projektu „Wakacje z ORLENEM”. W zajęciach będą mogły brać udział dzieci z roczników 2015-2007. Udział w półkoloniach jest bezpłatny. Organizator zapewnia wyżywienie (drugie śniadanie i obiad). Karty zgłoszeniowe i inne wymagane dokumenty można pobrać na stronie internetowej stowarzyszenia: https://sites.google.com/site/sekanplock/p%C3%B3%C5%82kolonie-kulturalneSponsorem tytularnym półkolonii kulturalnych w ramach “Wakacji z ORLENEM” jest PKN ORLEN.

materiały prasowe PKN ORLEN

Dwa turnusy półkolonii kulturalnych w ramach projektu “Wakacje z ORLENEM” prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacji Kulturalno – Artystycznej i Nauki odbędą się w Szkole Podstawowej nr 23 przy ulicy Walecznych 20 w Płocku, w terminach: 4 – 8  lipca 2022 roku (I turnus) oraz 11 – 15  lipca 2022 roku (II turnus).

Oferta półkolonii skierowana jest do dzieci z Płocka i okolic urodzonych w latach 2007 – 2015, które pragną uczestniczyć w zajęciach artystycznych (muzycznych, plastycznych, teatralnych, tanecznych, audiowizualnych) oraz które posiadają uzdolnienia lub doświadczenie zdobyte w szkole, bądź w innych formach edukacji pozaszkolnej. Szczególnie w przypadku zajęć muzycznych organizatorzy liczą na udział dzieci grających na instrumentach, które chciałyby spróbować swoich sił w grze zespołowej lub dzieci zainteresowane takim muzykowaniem. Grupa muzyczna będzie podzielona na wokalną i instrumentalną. Nową propozycją jest grupa audiowizualna w ramach której zapraszamy dzieci pragnące spróbować swoich sił w umiejętności posługiwania się sprzętem audio-video, nagrywania i realizacji krótkich form filmowych, a także obróbki przygotowanego materiału w oparciu o program do montażu video i audio. Dla dzieci z Ukrainy goszczących w naszym mieście proponujemy udział w grupie teatralnej z nauką języka polskiego. Warsztat prowadzony będzie przez aktorkę płockiego teatru, a w komunikacji pomoże tłumacz z Ukrainy.

W trakcie trwania półkolonii uczestnicy będą mogli wziąć udział w zajęciach warsztatowych na zakończenie których dzieci zaprezentują efekty swojej pracy w postaci krótkich prezentacji i wystawy prac plastycznych. Autorami programu prezentacji będą zarówno prowadzący warsztaty nauczyciele, jak i ich uczestnicy, a efekt końcowy będzie zależał przede wszystkim od kreatywności dzieci. Szczegółowe cele wyznaczać będą zaproszeni do współpracy nauczyciele w oparciu o autorski program warsztatów prowadzonych podczas półkolonii kulturalnych. Podczas półkolonii planujemy również jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Warunkiem zgłoszenia dziecka do udziału w półkoloniach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami i osobiste dostarczenie go w terminie 20 – 21 czerwca 2022 r. (poniedziałek, wtorek) oraz 23 czerwca 2022 r. (środa) – w przypadku wniosków dla dzieci z Ukrainy, w godzinach 15.00 – 16.30 do Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Walecznych 20 (przy wejściu głównym do szkoły).

Ilość miejsc na półkolonie jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się uczestnika decyduje kolejność zgłoszeń. Lista dzieci przyjętych do udziału w półkoloniach kulturalnych zostanie opublikowana w dniu 27 czerwca 2022 r. o godz. 14.00 na stronie internetowej SEKAiN: https://sites.google.com/site/sekanplock/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *