poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Akademia Mazowiecka w Płocku

Uwaga maturzyści, przed Wami czas ważnej decyzji!

Zaledwie miesiąc będzie trwał okres, w którym kandydaci na studia w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku będą mogli składać swoje podania.

Formalności

Rekrutacja na pierwszy rok studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich rozpocznie się 20 czerwca 2022 roku. Nieprzekraczalnym terminem składania swoich dokumentów jest data 15 lipca. Ważne, aby kandydaci zapoznali się z zasadami rekrutacji, ponieważ odbywa się ona równolegle w formie elektronicznej (poprzez zalogowanie na portalu Internetowa Rekrutacja Kandydatów) oraz tradycyjnej (poprzez złożenie kompletu dokumentów w siedzibie Uczelni). Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.mazowiecka.edu.pl w zakładce „Dla kandydatów”. Informacją służą także pracownicy Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki.

W tym roku składając teczkę z dokumentami kandydaci mają szansę otrzymać praktyczny prezent. Oferta pakietu rekrutacyjnego jest skierowana do osób, które złożą dokumenty osobiście. Każdego dnia, podczas składania teczki do urny, dwójka szczęśliwych kandydatów otrzyma pakiet, który z pewności przyda się podczas studiów, ale już w wakacje! W sportowym worku kandydaci otrzymają: butelkę na wodę, słuchawki, notes oraz pendrive. Wszystkie gadżety oczywiście oznakowane logo Uczelni! Uczelnia przygotowała dla kandydatów 50 pakietów. Aby go otrzymać wystarczy złożyć dokumenty osobiście. Każdego dnia nagrodzona zostanie dwójka kandydatów, która jako pierwsza złoży swoje dokumenty.

Tryb studiów

Uczelnia oferuje studia w formie stacjonarnej. Na wybranych kierunkach (ekonomia I i II stopnia, pielęgniarstwo I i II stopnia, położnictwo, kosmetologia) istnieje możliwość wyborów studiów stacjonarnych w formie popołudniowej. Grupy te zostaną uruchomione po zgłoszeniu się wymaganej liczby osób w grupie.

Oferta

Uczelnia oferuje szeroki wachlarz kierunków, który jest rozbudowywany każdego roku.

Na studiach I stopnia posiadamy 10 kierunków:

 • Administracja
 • Bezpieczeństwo wewnętrzne
 • Ekonomia
 • Filologia
 • Informatyka (inżynierskie)
 • Kosmetologia
 • Nowe media
 • Pielęgniarstwo
 • Praca socjalna
 • Położnictwo
 • Zarządzanie
 • Cztery kierunki można kontynuować na studiach II stopnia:
 • Bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną
 • Ekonomia
 • Filologia
 • Pielęgniarstwo
 • Jednolite studia magisterskie oferujemy na:
 • Pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej
 • Pedagogice specjalnej
 • Psychologii*

Życie studenckie

Przyszli studenci muszą pamiętać, że studia mijają bardzo szybko, dlatego trzeba czerpać z nich pełnymi garściami. Płock to miasto festiwali, dlatego dusze rządne przygód na pewno znajdą coś, co zaspokoi ich pragnienia. Na osoby lubiące działać i angażować się społecznie czeka samorząd studentów, który organizuje imprezy cykliczne takie jak: otrzęsiny, Juwenalia oraz Wybory Miss i Mistera, a także zbiórki i akcje charytatywne.

Stypendia

Uczelnia daje możliwość uzyskania różnego typu stypendiów: socjalnego, stypendium rektora, za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe oraz stypendium dla osób niepełnosprawnych. Co roku ogłaszamy również konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Najwyższe stypendia uzyskane przez naszych studentów wynoszą nawet 1.800 złotych. W poprzednim roku akademickim szóstka studentów pierwszego roku otrzymała także „Grant na start”, czyli stypendia w wysokości 5.000 złotych. „Grant na start” został sfinansowany ze środków Miasta Płocka.

Zaplecze dydaktyczne

Studenci uczą się w nowocześnie wyposażonych pracowniach, laboratoriach, aulach i salach dydaktycznych. Mamy do dyspozycji dom studenta, halę sportową i siłownię. Infrastruktura uczelni jest dostępna i przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki wykorzystaniu funduszy zewnętrznych powstały liczne pracownie m.in. sportowo-muzyczna, sala symulacji biznesowych, Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych dla pielęgniarstwa oraz położnictwa. Dysponujemy także najnowocześniejszym w Polsce stołem anatomicznym, który został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dzięki gruntownej modernizacji czytelni nadano jej nową funkcjonalność tzw. wolny dostęp do półek. Umożliwia ona użytkownikowi bezpośredni kontakt z materiałami bibliotecznymi, pozwala na samodzielne, swobodne przeglądanie książek bez konieczności ich zamawiania. Zasoby naszej biblioteki to:

 • – ponad 54 tysiące woluminów,
 • – prenumerata 58 tytułów czasopism,
 • – dostęp do 12 baz danych.

Samorealizacja i rozwój

Poza ustawowym programem studiów Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku oferuje wiele innych ścieżek rozwoju. Dzięki wsparciu funduszy unijnych oferujemy szeroki wachlarz bezpłatnych kursów m.in:

 • samodzielny księgowy/bilansista
 • kadry i płace w praktyce
 • prawo jazdy kat. B
 • strzelecki
 • obsługa pakietu Office
 • procedur bezpieczeństwa i samoobrony KRAV MAGA.

Studenckie koła naukowe służą rozwojowi ich zainteresowań wykraczających poza standardowy program zajęć. Efekty swojej pracy studenci mogą zaprezentować podczas konferencji naukowych w Polsce i za granicą. W ramach programu Erasmus+ Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku współpracuje z kilkudziesięcioma uczelniami partnerskimi. Udział w programie daje możliwość wyjazdu studentom i absolwentom na studia i praktyki za granicę. To świetna okazja, żeby zwiedzić ciekawe miejsca, poznać kulturę innych regionów świata i doskonalić znajomość języków obcych. Studenci aktywni sportowo mogą dołączyć do naszych sekcji sportowych. Na wyczynowców czeka Akademicki Zespół Sportowy, a miłośników biegania zapraszamy do Mazowieckiej Akademii Biegacza.

Profil praktyczny studiów

Na wszystkich kierunkach uczelnia umożliwia studentom rozwijanie kompetencji zawodowych, społecznych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego już na etapie studiów. Profil praktyczny to nie tylko praktyka wydłużona do sześciu miesięcy, ale również więcej zajęć praktycznych, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów w swoich dziedzinach.

Oferta praktyk zawodowych obejmuje takie formy zdobywania praktycznych umiejętności jak: praktyki śródroczne, ciągłe, wizyty studyjne, zajęcia coachingu, doradztwa zawodowego i aktywnego poszukiwania pracy.

Uczelnia stara się również zwiększyć szanse studentów na rynku pracy poprzez poradnictwo zawodowe, organizację bezpłatnych warsztatów z planowania kariery zawodowej, doskonalenia kompetencji społecznych, spotkań z pracodawcami oraz dostęp do ofert pracy i staży. Działający w Biurze Studenckich Praktyk Zawodowych i Karier ośrodek egzaminacyjny pozwala na uzyskanie międzynarodowych certyfikatów językowych, co stanowi ogromną wartość dla osób poszukujących pracy.

Zapraszamy

Władze uczelni, nauczyciele i studenci zapraszają do społeczności akademickiej Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Wszelkie informacje o uczelni dostępne są na stronie www.mazowiecka.edu.pl oraz w mediach społecznościowych. Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji na studia można kierować telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

*kierunek zostanie uruchomiony po uzyskaniu zgody Ministra Edukacji i Nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *