sobota, 18 maja 2024
Płock

Płock – Rowerowa Stolica Polski

Gra miejska, w której miasta konkurują o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, trwa w najlepsze. Jeszcze tylko do końca czerwca mieszkanki i mieszkańcy Płocka mogą przyczynić się do jak najlepszego wyniku swojego miasta. Na czym polega rywalizacja i jak wziąć w niej udział?

Walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

O zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski konkuruje wiele miejscowości, a wśród nich Płock. Akcję zapoczątkowano w 2019 roku w Bydgoszczy, a już trzy lata później przystąpiły do niej aż 53 miejscowości. Rywalizacja wymaga jedynie zainstalowania aplikacji Aktywne Miasta i rejestrowania swych rowerowych przejazdów na poczet konkretnej miejscowości – liczy się każdy kilometr, który zostanie zarejestrowany w czerwcu.

Uczestnictwo w rywalizacji nie jest związane z żadnymi opłatami dla uczestników, a wręcz przeciwnie – najaktywniejsi rowerzyści i rowerzystki otrzymają atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy otrzymają powiadomienia o wygranej z poziomu aplikacji.

Rowerzyści i rowerzystki z Płocka włączają się do akcji

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski trwa w najlepsze, a do akcji włączają się liczni mieszkańcy i mieszkanki Płocka. Nic dziwnego – w mieście tym wiele osób korzysta z tej formy transportu na co dzień nawet bez dodatkowej zachęty w postaci konkursu. W Płocku można znaleźć bowiem liczne odcinki ścieżek rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Korzystają z nich zarówno osoby, które każdego dnia przemierzają odcinek od mieszkania w Płocku do pracy lub na uczelnię, jak i ci, którzy mieszkają pod miastem i tylko od czasu do czasu odwiedzają je właśnie na rowerze.

Wszystkie osoby, które zarejestrowały się w aplikacji Aktywne Miasta i zliczają pokonane kilometry na rzecz Płocka, przyczyniają się do możliwego sukcesu tej miejscowości. Szanse są duże, a każdy przejechany kilometr przybliża do zwycięstwa miejscowość na rzecz której się jeździ, jak i samego rowerzystę lub rowerzystkę.

Nie trzeba mieć własnego roweru, by przyłączyć się do akcji

Nie każdy mieszkaniec lub mieszkanka Płocka posiada własny rower. Nie jest to jednak żadną przeszkodą. W akcji można wziąć udział również, gdy skorzysta się z Płockiego Roweru Miejskiego. Jednoślady stacjonują na licznych stacjach rozlokowanych w całym mieście – ich szczególne zagęszczenie można zaobserwować w centrum, gdzie najwięcej osób potrzebuje szybkiego i wygodnego transportu alternatywnego.

Płocki Rower Miejski nadaje się nie tylko do przemieszczania się z punktu do punktu. Jednoślady są wyposażone w koszyki, dzięki czemu wyśmienicie sprawdzają się podczas przewożenia drobnych zakupów. Niektóre modele są wyposażone także w foteliki dziecięce, dzięki czemu w komfortowych warunkach mogą korzystać z nich osoby z małymi dziećmi.

Jazda na rowerze to nie tylko wygodny środek transportu na krótszych dystansach, ale też sposób na zdrowsze życie. Codzienna dawka ruchu pozwala rozruszać mięśnie, dotlenić organizm i zachować dobrą kondycję. Skoro przy okazji można jeszcze powalczyć o zwycięstwo w konkursie rowerowym i przyczynić się do zdobycia pucharu przez miasto, w którym się mieszka, tym bardziej warto korzystać z roweru jak najczęściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *