niedziela, 3 marca 2024
ORLEN S.A.Powiat Płocki

Ratownicy WOPR od soboty na plaży w Grabinie

PKN ORLEN wspólnie z ratownikami płockiego WOPR zapraszają po raz szósty do korzystania z uroków plaży „Patelnia” i strzeżonego kąpieliska w Grabinie koło Płocka. Już od soboty, 25 czerwca w ramach projektu „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” będzie można korzystać z letniego miejsca rekreacji i wypoczynku.

Kąpielisko w Grabinie zostało przygotowane zgodnie z obowiązującymi wymogami. Woda została przebadana przez SANEPID, wydzielono obszar przeznaczony do kąpieli i sprawdzono pod względem bezpieczeństwa, a ratownicy płockiego WOPR, którzy będą odpowiadali za bezpieczny wypoczynek na kąpielisku zostali wyposażeni w profesjonalny sprzęt ratowniczy. Plaża będzie dostępna dla wszystkich od 25 czerwca do 31 sierpnia br. przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10.00 – 18.00.  

O bezpieczny i udany wypoczynek w Grabinie, dzięki wsparciu finansowemu PKN ORLEN, zadba co najmniej 3 ratowników wodnych, a w słoneczne dni i weekendy  nawet 4 lub 5 ratowników. Do ich dyspozycji jest także łódź motorowa specjalnie przygotowana do wykorzystania na kąpielisku. Ratownicy dysponować będą także sprzętem nurkowym na wypadek konieczności przeszukiwania  jeziora. Co godzinę wokół brzegów Jeziora Górskiego ratownicy prowadzić będą patrole bezpieczeństwa, których celem będzie  eliminowanie zagrożeń również w miejscach poza strzeżonym kąpieliskiem.

Plaża „Patelnia” położona nad Jeziorem Górskim w miejscowości Grabina koło Płocka jest jednym z najchętniej wykorzystywanych miejsc do letniego wypoczynku przez mieszkańców Płocka i okolicznych miejscowości. W ciągu całego ubiegłego sezonu letniego, bezpieczeństwa na kąpielisku w Grabinie strzegło łącznie 14 ratowników pracujących rotacyjnie. Z danych wynika, że w słoneczne dni oraz w weekendy plaże odwiedzało około 3000 osób, a łącznie w ciągu całego ubiegłorocznego sezonu letniego z kąpieliska skorzystało nawet 50 000 plażowiczów. Nad Jeziorem Górskim w Grabinie niemal każdego roku dochodziło do przypadków utonięcia. Od 2017 roku czyli uruchomienia „Bezpiecznych wakacji z ORLENEM” i powrotu ratowników WOPR na kąpielisko nie doszło tutaj do żadnego śmiertelnego wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *