czwartek, 18 kwietnia 2024
Płock

Gonzalo Perez Arce zawodnikiem ORLEN Wisły Płock

SPR Wisła Płock podpisała kontrakt z hiszpańskim prawoskrzydłowym. Od przyszłego sezonu do Nafciarzy dołączy Gonzalo Perez Arce. 23-latek związał się z naszym klubem dwuletnią umową.

Gonzalo Perez Arce foto SPR WISŁA PŁOCK

Do ORLEN Wisły Płock dołączy nowy prawoskrzydłowy – Gonzalo Perez Arce. Kontrakt Hiszpana będzie obowiązywał przez dwa sezony – 2022/2023 oraz 2023/2024. Gonzalo od początku swojej kariery związany był z klubem ze swojego rodzinnego miasta – Abanca Ademar León, w którym spędził sześć lat.

Drużyna Ademaru León bierze udział w rozgrywkach najwyższej hiszpańskiej ligi piłki ręcznej – ASOBAL, a także w europejskich pucharach. 23-latek to odkrycie Ademaru, w którym rozwinął skrzydła. Perez ma za sobą bardzo udane sezony – w rozgrywkach 20/21, w 34 meczach, zanotował 213 trafień, natomiast w sezonie 21/22, w 30 spotkaniach, zdobył 200 bramek. W marcu ubiegłego roku Gonzalo znalazł się w TOP5 strzelców fazy grupowej EHF European League, a jego dobytek sięgał wtedy niemalże 60 bramek.

Poza klubowymi osiągnięciami Perez świetnie spisuje się także w kadrze narodowej Hiszpanów. Zaczynał on od występów w juniorskim zespole, wraz z którym zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata w 2017 roku. Dzięki imponującym wynikom, w październiku 2019 r., Gonzalo otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji seniorów, a w listopadzie’19 zadebiutował podczas towarzyskich spotkań Hiszpanów z Rumunią i zakończył ten dwumecz z 100% skutecznością.

Pereza Arce mieliśmy już okazję oglądać w akcji podczas zmagań Nafciarzy w Lidze Europejskiej. W sezonie 21/22 ORLEN Wisła Płock dwukrotnie spotkała się z Abanca Ademar León w fazie grupowej, a drużyny podzieliły się zwycięstwami – w Płocku triumfowała ORLEN Wisła Płock (29:22), zaś w León Hiszpanie (32:27). Gonzalo zaliczył udane występy, notując 5/5 oraz 4/4 bramki.

Witam ORLEN Wisła Płock! Bardzo się cieszę, że dołączę do rodziny Nafciarzy i nie mogę doczekać się spotkania z Wami w Orlen Arenie. Jestem gotowy na wszelkie wyzwania, a transfer do jednego z największych zespołów w Europie, z fantastycznymi kibicami, którzy zawsze wspierają drużynę do końca, to dla mnie spełnienie marzeń. Do zobaczenia już niedługo przyjaciele! – 

skomentował transfer do ORLEN Wisły Płock – Gonzalo Perez Arce.

źródło: SPR Wisła Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *