sobota, 18 maja 2024
Powiat Płocki

Wójtowie podpisali umowy na modernizację dróg

Kolejne gminy z terenu powiatu płockiego otrzymały dofinansowanie na realizację drogowych inwestycji. Dziś umowy podpisał wojewoda mazowiecki.

Kolejne gminy z terenu powiatu płockiego otrzymały dofinansowanie do modernizacji dróg na swoim terenie. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To środki, które przeznaczacie na remont, przebudowę, modernizację dróg na poziomie lokalnym. To bardzo ważne, że Polska nie zapomina o tych drogach najmniejszych z których mieszkańcy korzystają najczęściej. To właśnie te drogi stanowią o tym w jakich warunkach ludzie żyją. Rozwój dróg lokalnych to jeden z podstawowych elementów zrównoważonego rozwoju. Te środki trafiają do najmniejszych samorządów

mówił Konstanty Radziwiłł wojewoda mazowiecki.

Dziś umowy na inwestycje drogowe w gminach podpisało kilkunastu wójtów. Z terenu powiatu płockiego dwóch – Sławomir Wawrzyński wójt gminy Stara Biała i Piotr Jakubowski wójt gminy Radzanowo.

Gmina Stara Biała otrzymała ponad 550 tys. zł na remont drogi w Dziarnowie, gmina Radzanowo ponad 1 mln zł na modernizację ul. Klonowej w Radzanowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *