Płock

Kobieta trafiła do szpitala dzięki pomocy płockich policjantek

Płockie policjantki z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wczorajszą służbę zapamiętają na długo. Pomogły rodzącej kobiecie i jej mężowi szybko dostać się do szpitala. Przyszła mama trafiła w ręce lekarzy dosłownie w ostatniej chwili. Dzięki temu kobieta urodziła w szpitalu.

W poniedziałek, po godzinie 13:30, st. sierż. Katarzyna Żachowska i sierż. Izabela Wierzbicka pełniąc służbę patrolową na terenie Płocka, na  jednej z ulic zauważyły kierującego audi, który ulicą jednokierukową jechał  pod prąd, stwarzając zagrożenie innych uczestników ruchu. Od razu podjęły interwencję i zatrzymały pojazd do kontroli. Wyraźnie zdenerwowany mężczyzna poinformował funkcjonariuszki, że jego żona rodzi i potrzebuje jak najszybciej dostać się do szpitala. Ze względu na porę dnia oraz zmianę organizacji ruchu w rejonie ul. Wyszogrodzkiej o tej porze dnia tworzyły się korki. Przyszli rodzice obawiali się, że mogą nie zdążyć na czas.

mówi asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Funkcjonariuszki podjęły natychmiastową decyzję o eskorcie przyszłych rodziców do szpitala. Zgłosiły interwencję oficerowi dyżurnemu, poinformowały kierowcę o środkach bezpieczeństwa, jakie musi zachować podczas przejazdu i przy użyciu sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych ruszyli razem w stronę szpitala. Przejazd do szpitala trwał zaledwie kilka minut.

Dzięki pomocy policjantek rodząca kobieta w szybki i co najważniejsze bezpieczny sposób dotarła pod opiekę lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *