wtorek, 28 maja 2024
Płock

Policja zatrzymała pięciu mężczyzn, kradli katalizatory

Policjanci z komisariatu w Płocku wspólnie z kryminalnymi z Komendy Miejskiej zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów samochodowych. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 45 tysięcy złotych. Zatrzymanym śledczy przedstawili zarzuty kradzieży 10 katalizatorów. Podejrzani oddani zostali pod dozór Policji z zakazem opuszczania kraju.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku wspólnie z funkcjonariuszami płockiej komendy Policji pracowali nad sprawami kradzieży katalizatorów. Z przyjętych przez mundurowych zawiadomień o przestępstwach wynikało, że sprawcy w ciągu ostatniego miesiąca ukradli 10 katalizatorów z zaparkowanych na terenie Płocka samochodów. Policjanci ustalili, że sprawcy typowali interesujące ich auta, a następnie wycinali z nich katalizatory. Wartość poniesionych strat pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 45 tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, że związek z tymi przestępstwami mają przebywający na terenie Polski obywatele Gruzji. Po ostatniej kradzieży katalizatora mężczyźni pojechali wypożyczoną skodą w kierunku Wyszogrodu. Tam też zostali zatrzymani. Kryminalni odzyskali skradziony katalizator, a sprawcom przedstawili łącznie po 10 zarzutów kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Postanowieniem prokuratora pięciu (21-38 lat) obywateli Gruzji oddanych zostało pod dozór policji z zakazem opuszczania kraju oraz zatrzymaniem paszportów.

Za kradzież cudzej rzeczy oraz uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *