Powiat Płocki

Będą szanty, dobra zabawa, ale nie tylko. W sobotę w Nowym Duninowie odbędą się regaty

Już w sobotę, 16 lipca na Zalewie Włocławskim odbędą się XXV Regaty o Puchar Wójta, XX o Puchar Starosty Płockiego i XVIII Regaty o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego

Organizatorzy przewidują rozegranie Regat w klasach : T – T1 – T2 – T3, OPEN i OPTYMIST. w 3 wyścigach.

Lipcowe Regaty w Nowym Duninowie od ponad 20 lat ściągają na Zalew Włocławski żeglarzy nie tylko z regionu Płocka, Włocławka i Gostynina, ale z całego Mazowsza i Kujaw. To jedna z niewielu imprez, podczas której spotykają się samorządowcy, wodniacy, motocykliści i przedstawiciele wielu innych środowisk związanych z turystyką i organizacjami pozarządowymi. 16 lipca w porcie w Nowym Duninowie zastaniecie dobre jedzenie i świetnych ludzi i taki sam klimat.

przekonują organizatorzy Urząd Gminy Nowy Duninów

Możecie odbyć rejs statkiem po Wiśle, wziąć udział w konkursach, wysłuchać szant i innej dobrej muzyki.

Już o godz. 10.00 powitają Was: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Płockiego Sylwester Ziemkiewicz, Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak oraz żeglarze z Nowego Duninowa, Płocka, Zgierza i Pabianic.

Historia Regat w Nowym Duninowie

Pierwsze Regaty o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów odbyły się w roku 1996. Inicjatorami byli członkowie Klubu Żeglarskiego “Morka” z Płocka, którzy do dziś uczestniczą w organizacji imprezy.

W 2001 roku Starosta Płocki podjął decyzję o współuczestnictwie w imprezie. Były to pierwsze Regaty o Puchar Starosty Płockiego i VI o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów. Niezaprzeczalnie fakt ten wpłynął na dalsze losy Regat i podniósł ich prestiż. Krąg osób zaangażowanych w przygotowanie Regat oraz uczestników z roku na rok powiększał się, a Regaty w Nowym Duninowie przybierały coraz to nowe formy. Po kilku latach nie były to już wyłącznie wyścigi łodzi żeglarskich. Do braci żeglarskiej przyłączały się coraz to większe rzesze osób mniej lub bardziej zainteresowanych tym sportem. Wójtowi udało się też zainteresować Regatami w Nowym Duninowie samorządowców sąsiednich gmin i powiatów.

W 2003 roku do organizatorów dołączył Adam Struzik. Wtedy właśnie, po raz pierwszy, wręczył Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego dla najszybszego jachtu.

Obecnie w gronie współorganizatorów są lokalne Kluby Żeglarskie oraz Płocki Okręgowy Związek Żeglarski.

Jest to jedna z największych imprez na Zalewie Włocławskim i najważniejszych w regionie – Regaty Żeglarskie o trzy puchary, wliczane do GRAND PRIX Zalewu Włocławskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *