piątek, 23 lutego 2024
PłockSport

 Tomás Piroch w ORLEN Wiśle Płock

SPR Wisła Płock pozyskała nowego prawo rozgrywającego. Do zespołu Nafciarzy dołączy gracz z francuskiej ligi – Tomás Piroch. Kontrakt z 22-latkiem został podpisany w formule 2+1.

SPR Wisła Płock

Tomás Piroch #7

Od sezonu 2022/2023 do ORLEN Wisły Płock dołączy nowy prawo rozgrywający – Tomás Piroch. Klub SPR Wisła Płock podpisał z 22-latkiem kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia o rok, tj. do końca rozgrywek 2024/2025. Tomás pochodzi z Czech, a jego ostatnim zespołem był francuski US Créteil Handball.

Pierwszym klubem Pirocha był natomiast czeski Talent Plzeň Handball, w którym spędził sezon 2017/2018. Następnie 22-latek, na rok, przeniósł się do niemieckiego MT Melsungen, zaś kolejno – w sezonach 2019/2020 i 2020/2021 był zawodnikiem szwajcarskiego HC Kriens-Luzern. Minione rozgrywki Tomás spędził we Francji, w US Créteil Handball, gdzie zanotował 54 bramki w 25 spotkaniach.

Poza grą w klubach Piroch ma na swoim koncie występy w reprezentacji Czech. Rozpoczynał on od drużyny młodzieżowej, w której dwukrotnie zmierzył się z Ukrainą i zanotował 7 oraz 4 bramki. Następnie w październiku 2017 roku zadebiutował w zespole juniorów, a w 2019 roku w seniorskiej kadrze Czech. Brał również udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy, podczas których w trzech meczach zanotował dziesięć bramek. Łącznie w 2022 roku, w siedmiu spotkaniach, zaliczył 22 trafienia. Właśnie w pierwszym zespole swojej reprezentacji miał okazję trenować pod okiem Xaviego Sabte, który został szkoleniowcem Czechów w lutym 2022 roku.

Witam Nafciarze! Bardzo cieszę się z przyjścia do płockiego klubu i już nie mogę doczekać się gry w niebiesko-biało-niebieskich barwach przed kibicami ORLEN Wisły Płock. Mam nadzieję, że ten sezon będzie należał do Wisły i razem osiągniemy wiele sukcesów! 

– powiedział o swoim transferze –  Tomás Piroch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *