Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Pijany z zakazem za kierownicą

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy po telefonicznym zgłoszeniu zatrzymali do kontroli 45-latka, który kierował volkswagenem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Płocczanin nie dość, że był pijany to miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dzięki reakcji świadka, który nie zawahał się alarmując o swoich przypuszczeniach co do trzeźwości kierującego osobówką, być może na drodze nie doszło do tragedii.

W sobotę przed południem na numer alarmowy zadzwoniła kobieta z informacją, że drogą krajową nr 62 w kierunku Włocławka, porusza się volkswagen, którego kierujący ma wyraźny problem z utrzymaniem prostoliniowego toru jazdy. Świadek miał podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy.

Natychmiast na miejsce skierowany został patrol z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, który zatrzymał wskazany pojazd do kontroli w Nowym Duninowie. Podejrzenia świadka potwierdziły się. 45-latek siedzący za kierownicą osobówki miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jak się okazało w trakcie czynności kontrolnych, wobec płocczanina sąd orzekł dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za popełnione przestępstwa podejrzewanemu grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Dzięki reakcji świadka, który nie zignorował zagrożenia jakie stwarzał na drodze nietrzeźwy kierowca, być może na drodze nie doszło do tragedii. Za ten sygnał dziękujemy i apelujemy do wszystkich, aby zawsze w przypadku podejrzeń co do trzeźwości kierowcy alarmować o tym niezwłocznie policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *