czwartek, 18 kwietnia 2024
Płock

Wracają upały! Nie zostawiaj dziecka w aucie

Policjanci przypominają i apelują, by nie zostawiać dzieci i zwierząt zamkniętych w samochodzie. Wysoka temperatura oraz słońce mogą sprawić, że samochód stanie się pułapką dla pozostawionych w nim osób lub zwierząt. Wnętrze auta nagrzewa się bardzo szybko i w przeciągu zaledwie kilku minut może w nim wzrosnąć temperatura zagrażająca życiu ludzi bądź zwierząt.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków temperatura w nadchodzących dniach będzie oscylowała w okolicy ponad 30 stopni. Apelujemy, aby nawet na chwilę nie pozostawiać dzieci samych w samochodzie. 

Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz, osiągając szybko nawet 70 stopni Celsjusza. Podczas robienia zakupów tracimy poczucie upływającego czasu i może się nagle okazać, że podczas tej “krótkiej chwili” wydarzy się tragedia.

To samo dotyczy zwierząt pozostawionych w samochodzie. Pozostawienie zwierzęcia w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia.

Apelujemy również do osób postronnych o czujność.  Jeżeli widzimy małe dziecko siedzące w zamkniętym samochodzie, a obok nie ma opiekuna – nie bójmy się zareagować. Nie przechodźmy obojętnie wobec płaczu dochodzącego do nas z samochodu. W takich przypadkach liczy się każda sekunda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *