Powiat Płocki

Nowa hala sportowa w Wyszynie

Trwają intensywne prace przy największej inwestycji w tej kadencji samorządu, czyli budowie hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wyszynie. Powoli hala zaczyna „wychodzić” z ziemi.

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wyszynie ma kosztować 9 840 000 zł. Po rozbudowie nowy budynek będzie połączony z istniejącym obiektem szkoły za pośrednictwem łącznika o dwóch kondygnacjach. W obiekcie zaprojektowano: na trzech kondygnacjach – osiem sal dydaktycznych, windę oraz pomieszczenia komunikacyjne i sanitarne. Ponadto w budynku zaprojektowano salę gimnastyczną o wysokości trzech kondygnacji przykrytą dachem o konstrukcji drewnianej. Bezpośrednio przy sali zlokalizowane będą szatnie dla dzieci, a w nich natryski i wc. Sala sportowa będzie posiadała izolację akustyczną oraz nagłośnienie. Rozbudowywany obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prace przy rozbudowie rozpoczęły się w czerwcu. Przedstawiciele wykonawcy uważają, ze pod koniec listopada budynek będzie w stanie surowym zamkniętym.

źródło: Urząd Gminy Stara Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *